YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nerede işsizlik! Nerede iş arayanlar!
Nerede işsizlik! Nerede iş arayanlar!
20 Kasım 2013 15:00
Denizlili işadamı Mehmet Sarı, aylardır mermer makinesi üreten fabrikasına yüksek maaşla işçi aradığını ancak bir türlü bulamadığını belirterek son çare olarak gazetelere ilan verdiğini söyledi.

Denizlili işadamı Mehmet Sarı, 1 yıldır Denizli-Ankara Karayolu üzerinde bulunan Zimek Makine isimli fabrikasına işçi bulamaması nedeniyle zor günler yaşıyor.

Denizli’nin ilk mermer makinesi üreten firması olan fabrikası için el ilanı dağıtan, araçların arkalarına yazılar yazdıran, işyerine bez afiş asan Mehmet Sarı son olarak gazetelere tam sayfa ilan verdi.

Gazeteye "Nerede bu işsizlik? Nerede bu iş arayanlar?" diyerek işçi bulamamasına isyan eden işadamı gazete ilanından sonra işçi bulabilmeyi umut ettiğini söyledi. Fabrikada çalışacak vasıfsız eleman dahi bulamadıklarını belirten Zimek Makine’nin sahibi işadamı Mehmet Sarı, "Denizli’de ilk mermer makinesi üretin firmayız.

Tornacı, kaynakçı, frezeci elemanlar arıyoruz. Bunlarla ilgili çok büyük sıkıntımız var. Müşteriden sipariş alıyoruz. Ancak zamanında yetiştiremiyoruz. Edemediğimiz zaman da büyük sıkıntı oluyor. Sadece Denizli’de değil, Aydın, Nazilli, Afyon’da el ilanları, radyo ilanları verdik. Bunlardan sonuç alamadık. Son olarak gazetelere ilan verdik. Bu şekilde işçi bulacağımızı düşünüyoruz" dedi.

"Türkiye'de işsizlik yok"

Türkiye’de işsizlik olduğuna inanmadığını ifade eden Sarı, "Türkiye’de işsizlik var deniliyor ama bu işsizlik nerede ben görmedim. İnsanlar iş beğenmiyorlar. İş var diyoruz gelmiyor. Üç gün çalışıyor. Dördüncü gün başka yere kaçıyor. Bu bizim için büyük sıkıntı. Bunun acilen çözülmesi gerekiyor. Biz Türkiye’de iyi bir mermer makinesi üretim yeri olmamıza rağmen eleman bulamıyoruz. Denizli'de ilan asmadığımız nokta kalmadı.Tuvaletlere kadar astık ama çaresiz kaldık. Denizli'de tüm iş sahasında bu sorun var. Aslında sorun ortak" diye konuştu

YÜRRRRÜÜÜÜÜ!
 // DÜNYANIN EN İŞSİZ ADAMI
Hadi ordan, köle pazarlamacıları sizi! Dolgun ücretmiş. Cesaretin varsa o dolgun ücreti de yazsaydın ya. Siz, işçi değil, köle arıyorsunuz. Mermer işçiliğini bilirim, 10 dakikada bir şehadet getirilen bir iştir. Senin o dolgun maaşın, sana kalsın. Aç gezerim, yine o şartlarda çalışmam....
20 Kasım 2013 Çarşamba 16:33
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler