YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nasıl yani! Kaldırıma tel örgü çekti
Nasıl yani! Kaldırıma tel örgü çekti
09 Ağustos 2010 16:59
İşte böylesi ancak Türkiye'de olur dedirten olay Karabük'de yaşandı.

Karabük'te bir kişi kendisine ait olduğunu iddia ettiği yaya kaldırımı ve yolun bir kısmını dikenli telle çevirdi. Karadeniz fıkralarını aratmayan olayda Niyazi Pehlivan isimli vatandaş çıkardığı tapularda 180 metre kare kaldırım ve yol çıkınca dikenli telleçekti.   
 

Karabük'ün en işlek caddelerinden olan Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde 180 metre kare alanı kapsayan kaldırım ve yolun bir kısmı Niyazi Pehlivan tarafından çevrildi.

Vatandaşların şaşkınlıkla izlediği olay sonrası kaldırım üzerinde bulunan esnaflar duruma tepki gösterince polis geldi. Olay yerine gelen polis ekipleri yerin tapulu olduğunu öğrenince duruma müdahale edemedi. Yer ve mülkiyetinin kendisinin olduğunu avukatının söylemesiyle yerine sahip çıktığını söyleyen Niyazi Pehlivan, "Vergisini ödüyorduk zaten. Babam vefat edince tapu verasetlerimi çıkarmak isteyince burada 180 metrekare alan çıktı. Bende yerimi sahip çıkıp telle çevirdim" dedi.  
 

Diğer yandan kaldırımı kullanamayan vatandaşlar ise yol kenarından gitmek zorunda kalırken, kaldırım üzerindeki esnaf ise belediyen durumun bir an önce çözülmesini istiyor. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler