YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Narkotik köpeğinden kaçmadı
Narkotik köpeğinden kaçmadı
30 Aralık 2009 16:24
Gaziantep'te bir evin kömür deposundaki uyuşturucu maddeler, narkotik köpeğine takıldı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, uyuşturucu madde ticareti yapan veya kullanan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda, çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirdi. Akyol Mahallesi'nde bir ikamette ismi açıklanmayan şahsın, şehirdeki madde bağımlısı şahıslara uyuşturucu madde sattığı yönünde bilgi alan polis, şahsın ikametinde arama yaptı. Narkotik köpeğinin de kullanıldığı aramalarda, evin kömür deposundaki uyuşturucu maddeler, narkotik köpeğinin yardımıyla bulundu. Operasyonda iki kişi gözaltına alındı.
 

Operasyonda, 5 parça halinde 813.7 gram afyon sakızı, 2 gram eroin maddesi, 2 parça halinde 1.2 gram kokain maddesi, 5 adet captagon hap, 4 adet ayfon sakızı kullanmaya yarayan enfiye, 3 adet enfiye testisi, 3 adet hassas terazi ele geçirildi.
 

Öte yandan Hatay'dan, Gaziantep'e ticari taksi ile uyuşturucu madde getirileceği bilgisine ulaşan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Şehitkâmil İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, şahsın içerisinde bulunduğu taksiyi durdurdu.  Başpınar kavşağında yapılan operasyonda, taksi içerisinde yapılan aramada müşteri olarak bulunan bir şahsın üzerinden 2 kilo 145 gram esrar maddesi ele geçirildi. Çakmak Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir kıraathanede şüpheli görülen bir şahsın üzerinde yapılan aramada ise 23 adet captagon hap ve 2.2 gram esrar maddesi ele geçirildi. Olaylarla ilgili yakalanan 4 şahıs "Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Satmak" suçundan sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler