YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Namaz'ı yanlış kıldırıyor diye imamı bıçakladı!
Namaz'ı yanlış kıldırıyor diye imamı bıçakladı!
18 Ocak 2014 22:13
Elazığ’da bir imam, görevli bulunduğu camide namaz kılarken bıçaklı saldırıya uğradı.

Edinilen bilgilere göre olay, Rüstempaşa Mahallesi’nde bulunan Rüstempaşa Camisi’nde akşam saatlerinde meydana geldi. Akşam namazını kılmak üzere camiye giden cami imamı Yusuf Emen (54), namaz kıldığı esnada aynı mahallede ikamet eden Tahir Y. (23) tarafından sırtından iki kez bıçaklandı. Rükuya gittiği esnada bıçaklanan cami imamı, mahalleliler tarafından Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Genel Cerrahi Servisi tarafından ameliyata alınan imanın hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Saldırgan ise olayın ardından mahalleli tarafından yakalanarak polise teslim edildi. Gözaltına alınan zanlının emniyetteki sorgusunun devam ettiği öğrenildi.

Mahalle Muhtarı Yusuf Gül, olayla ilgili yaptığı açıklamada, saldırganla imam arasında daha önce bir husumete şahit olmadığını belirterek, “Yusuf Hoca yaklaşık 5 yıldır mahallemizde imam olarak görev yapıyor. Mahalle halkı da kendisine yakından tanır ve çok sever. Yaşanan olaydan dolayı büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Saldırganı da tanıyorum. Kendisi 6 ay önce cezaevinden çıktı. Neden böyle bir saldırı girişiminde bulunduğuna anlam veremiyorum” şeklinde konuştu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler