YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Namaz sonrası çorba ikramı
Namaz sonrası çorba ikramı
01 Mart 2013 10:08
Antalya’nın Demre ilçesinde cemaat namaz sonrası camide yer sofrası açıp çorba içti.

 

 
Demre Merkez Bayrakçı Cami'ne sabah namazı için gelenler, namaz sonrası çorba ikramı ile karşılaştı. Cemaati özendirmek, dayanışmayı arttırmak ve Cuma gününün bereketinden istifade etmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Demre İlçe Müftüsü Bahattin Ataklı, “Allah iyilik ve takvada yardımlaşın buyuruyor. İnsanımızı, gençlerimizi, cemaatimizi camiye daha yakın bir şekilde alıştırmak, cemaatle namaz kılmayı teşvik etmek, birlik beraberliği pekiştirmek amacıyla bu etkinliği düzenledik” dedi.
 
Çorbalarını alan cemaat cami önünde kurulan masalarda yer kalmayınca caminin içinde yer sofrası açarak sohbetlerine burada devam etti. Camide kurulan yer sofrasında çorbasını içerken bu uygulamadan son derece memnun kaldığını dile getiren Süleyman Şeker isimli vatandaş, ilk kez böyle bir şeyle karşılaştığını söyleyerek, “Umarım bu diğer camilerimize de örnek olur.” diye konuştu.
 
 
 
İHA
 
Etiketler:
21:40
 // Kenan Akkuş
Bu ikram sırf namaz kılanlar için ise, 180 vakit namaz kılanlara promosyon olarak verilen taplet uygulamasından farkı kalmıyor. Niyet iyi de olsa, müslüman yerine, münafık yetiştirilmesinden korkuyorum. Çocuk, her ne kadar 'niyet ettim x namazının farzını kılmaya' desede, 'niyet ettim tablet rızası için x namazını kılmaya' oluyor. Vaaz ve nasihatlerine güvenmeyen, ilmi ile amel etmeyenlerin, buldukları kolaycılık ve hile i şerriyedir....
03 Mart 2013 21:40
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler