YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Namaz kılanlara saldıran ODTÜ'lülere dokunulmadı
Namaz kılanlara saldıran ODTÜ'lülere dokunulmadı
23 Aralık 2015 19:12
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ODTÜ yerleşkesinde yaşanan olaylara ilişkin, Rektör Prof. Dr. Ahmet Acar'ı bugün YÖK’e davet etti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ODTÜ yerleşkesinde yaşanan olaylara ilişkin, Rektör Prof. Dr. Ahmet Acar'ı bugün YÖK’e davet ettiğini ve olaylar hakkında bilgi aldığını belirtti.

Saraç, "Olayların tekrar etmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedim. Ayrıca, konuyla ilgili yerinde incelemelerde bulunmak üzere bir YÖK Genel Kurul üyemizi de görevlendirdim"ifadesini kullandı.

YÖK Başkanı Saraç, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, ODTÜ yerleşkesinde son günlerde yaşanan mescit tartışmaları ve ibadetini yapmak isteyen öğrencilere yönelik bazı müdahalelerde bulunulduğu haberlerini yakından takip ettiğine değindi.

"DİNİ VECİBELER ÖZGÜR VE GÜVENLİ BİR ORTAMDA YAPILMALI"

Saraç, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Üniversitelerimizi aykırı fikirlerin barınabildiği emin bir liman haline getirme arzusunda olan bir kişi olarak bu ve benzer olaylardan üzüntü duyduğumu, yaşanan olayları kesinlikle tasvip etmediğimi belirtmek isterim. Üniversite yerleşkelerimizde tüm öğrencilerimizin her türlü dini vecibelerini özgür ve güvenli bir ortamda yerine getirebilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

"SALDIRIYI ÖNLE"

Bu bağlamda, son günlerde yaşanan olayları görüşmek üzere ODTÜ rektörümüzü bugün YÖK’e davet ettim. Kendisinden yaşanan hadiseler hakkında bilgi aldım. Olayların tekrar etmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedim. Ayrıca, konuyla ilgili yerinde incelemelerde bulunmak üzere bir YÖK Genel Kurul üyemizi de görevlendirdim."

Allah Allah!!!
 // kafkasyalı
Aykırı fiillerden kasıt derken.Ne zamandan beri vatan hainlerinin yaptığı eylemler aykırı fiil oluyor Allah aşkına.Fırat çakıroğlu evladımız bu aykırı fiillerden dolayı öldürülmed mi?Namaz kılanlar bu aykırı fiillerden dolayı basılıp tartaklanmadımı?Ya inanamıyorum size.İlla ucunun size dokunması mı gerekiyor?Adam gibi okumak isteyen okusun.Yok okumayacakarsa okuyacak çok evladımız var vatanını ve milletini seven....
23 Aralık 2015 Çarşamba 20:09
 // Rasim DUMAN
İs oyle nasihatlerle filan kapatilir mi yahu ?! Ortada "adli" bir vak'a var. İlgili savcimiz neyi bekliyor acaba ? Duruma vaziyet etmek icin illa kan akmasi mi gerekiyor ?!...
23 Aralık 2015 19:27
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler