YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müteahhit mimarı öldürdü
Müteahhit mimarı öldürdü
06 Mayıs 2010 19:50
Parasını istemeye giden mimar müteahhit tarafından öldürüldü

Manisa'da çizdiği bir projenin parasını almak üzere kardeşiyle birlikte müteahhit firmaya giden mimar, burada çıkan tartışma sonucu tabancayla öldürüldü.

İzmir Bornova'da mimarlık bürosu olan Yavuz Selim Barbaros (28) kardeşi Vacip Oğuz Barbaros(23) ile Manisa Merkez Efendi Mahallesi'ndeki müteahhitlik firmasına geldi.
 

Burada, müteahhit B.Y. (61), çizilen projenin eksik olduğu ve ödeme yapmayacağını belirtmesi üzerine tartışma çıktı. Kardeşler paralarını almakta ısrar edince müteahhit B.Y, tabancayla ateş açtı. Açılan ateş sonucu mimar Yavuz Selim Barbaros olay yerinde hayatını kaybetti. CBÜ Makine Mühendisliği Fakültesinde öğrencisi olan kardeşi Vacip Oğuz Barbaros ise yaralandı.
        

Ambulansla Manisa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Vacip Oğuz Barboros, ameliyata alındı. Zanlı müteahhit B.Y. ise olay yerini terk etmeye çalışırken bölgeye sevk edilen ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
 

Mimar Yavuz Selim Barbaros'un Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ni bitirdikten sonra İzmir Bornova'da iki arkadaşı ile birlikte mimarlık bürosu açtığı, evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Olaydan 20 dakika sonra eşi tarafından telefonla aranılan Mimar Barbaros'un telefonuna Manisa Asayiş Şube Müdürü Sezgin Aydın çıkarken eşine, "Proje üzerinde çalışıyoruz. Eşiniz dışarı çıktı, geldiğinde sizi arayacak." diyerek acı haberi vermediği öğrenildi. CHA

TAZİYE
 // NECATİ SAATÇİ
ALLAH RAHMET EYLESİN. ALLAH MEKANINI CENNET EYLESİN. GERİDE KALAN AİLESİNE SABRI CEMİLLER İHSAN ETSİN. ( AMİN )...
08 Mayıs 2010 01:02
çok acı çookkk
 // M. Fatih ÖNDER
ne desek boş bu kadar ucuz mu insan hayatı...
sen iyi adamdın Yavuz Abim sen dürüst düzgün adamdın...
Allah cezasını versin bunu yapanın......
07 Mayıs 2010 00:41
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler