YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muş'u kurtlar bastı: 5 yaralı
Muş’un Bulanık ilçesine bağlı Yemişen beldesinde aç kurtların saldırısına uğrayan 5 kişi yaralanırken, kurtlardan biri silahla vurularak öldürüldü.
Muş'u kurtlar bastı: 5 yaralı
26 Nisan 2013 / 11:54 Güncelleme: 26 Nisan 2013 / 15:26

Bugün saat 03.00 sularında Yemişen beldesine inen kurtlar, önüne çıkan insan ve hayvanlara saldırdı. Bahçede bulunan köpek seslerine uyanan Feyzullah Aydın, köpeğin yerinde olmadığını görerek bahçe dışına çıktığını ve o esnada 2 kurt gördüğünü anlattı. Kurtlardan birisinin kendisine saldırdığını kaydeden Aydın, “Elimle kurdun boğazını sıktım, ellerimi tırmaladığı için yara olmuştu. Birden ellerim kaydı ve kurt boğazımdan tuttu. Ondan sonra bizim köpek geldiği için kurt beni bıraktı ve bizim eve doğru ilerledi” şeklinde konuştu.

Kurt saldırısından dolayı amcasının ve eşinin yaralandığını belirten Selahattin Aydın ise, “Eşim ve çocuklar amcama kurt saldırdığını söyleyince evdeki tüfeği alarak köy meydanına indim. İlk önce kurdu bulamadım. Sonra köylüler amcamların evinin önüne doğru gittiğini söylediler. Meğer ben gitmeden önce eşimi de yaralamış. Daha sonra kurdu buldum ve bir el ateş ederek kurdu etkisiz hale getirdim. Sonrasında yaralılarla birlikte Bulanık Devlet Hastanesi’ne geldik. Oradan buraya sevk ettiler. Çok şükür hem amcamın hem eşimin hem de diğer akrabalarımın hayati tehlikesi yok” dedi.

Kurtların saldırısında; Gülgez Aydın, Kamile Aydın, Rukiye Aydın, Feyzullah Aydın ile Pınar Aydın’ın çeşitli yerlerinden yaralandıkları öğrenildi.

 

İHA

12:22
 // kurd
Kurtların insanlara saldırmaması için, o bölgeye, kurtların avlanıp besleneceği hayvan türleri salınabilir. Mesela doğaya tavşan, sürülebilir. Tavşanlar doğada çok çabuk ürer ve çoğalırlar. Böylece ekolojik dengenin yanısıra, insanların can güvenliğide sağlanır....
26 Nisan 2013 12:22
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler