YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müsteşar Sübhan'da ölümden döndü
Müsteşar Sübhan'da ölümden döndü
19 Mart 2015 07:22
Kayak yapmak için Süphan Dağı'na çıkan Avusturya'nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Sabine Kroissenbrunner ölümden döndü.

Çığ ve heyalan tehlikesinin bulunduğu Süphan Dağı'na kayak için çıkan Avusturya Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Sabine Kroissenbrunner, yaralandı. Beş kişilik ekipten oluşan kayak ekibinin imdadına jandarma yetişti.

Avusturya'nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Sabine Kroissenbrunner, Bitlis'in Adilcevaz ilçesi sınırlarındaki Süphan Dağı'nda kayak yaparken düşerek yaralandı.

Kayak yapmak için 5 kişilik ekiple Süphan Dağı'na çıkan Kroissenbrunner, kayak yaparken düşerek yaralanınca dağdan inemedi.
 
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kroissenbrunner ve beraberindekileri almak üzere çığ ve heyelan tehlikesi bulunan Süphan Dağı'na sevk edildi. Olay yerine ulaşan ekiplerin çalışmaları sonucu Kroissenbrunner ve yanındakiler paletli ambulansla ilçe merkezine indirildi.

Adilcevaz Devlet Hastanesinde yapılan müdahalenin ardından Van'a sevk edilen Kroissenbrunner'in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler