YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muş'ta terör operasyonu
Muş'ta terör operasyonu
09 Nisan 2016 17:17
Muş’ta terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda bir adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah ve buna ait 2 adet şarjör ile 94 adet dolu fişek ele geçirildi.

Muş Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin Bulanık ve Korkut İlçelerinde yaptığı terör operasyonları ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, “Muş İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda; Bulanık Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2015/ 815 sayılı soruşturma kararına binaen eşzamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon neticesinde 14 şahıs gözaltına alınmıştır. Bulanık Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2016/ 12 Esas sayılı kararları ile 4 kişi çıkarıldıkları mahkemece “Terör Örgütüne Üye Olmak - Terör Örgütüne Maddi Kaynak Sağlamak” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, diğer 10 şahıs ise denetimli olarak serbest bırakılmıştır. Ayrıca; ilimiz Korkut ilçesi, Yedipınar Köyünde yapılan çalışmalar neticesinde ise; 1 şahsın evinde bir adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah ve buna ait 2 adet şarjör ile 94 adet dolu fişek ele geçirilmiştir. İlimiz genelinde terörle mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir” denildi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler