YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muş'ta İsrail'e protesto
Muş'ta İsrail'e protesto
19 Temmuz 2014 00:23
Muş'ta bir araya gelen sivil toplum kuruluşları (STK), İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etti.

Kent merkezindeki Atatürk Park önünde toplanan grup adına konuşan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Talip Tuğrul, STK'lar olarak İsrail'in, Filistin'de sürdürdüğü saldırıları kınadıklarını belirtti.

İsrail'in, Filistin topraklarında Müslümanlara yönelik katliamlara devam ettiğini bildiren Tuğrul, şöyle konuştu:

"Gazze, uzun zamandır dünyanın en büyük açık hava hapishanesi konumunda. Son zamanlarda ise Mısır'da meydana gelen askeri darbenin ardından, Gazze'nin dünyaya açılan kapısı olan tünellerin büyük bir kısmı kapatıldı. Gazze'de sadece zorunlu ihtiyaç maddeleri değil, aynı zamanda ilaç sıkıntısı da tekrar baş gösterdi. İnsanlar açlıkla mücadele ediyor. Gazze halkı, iftar ve sahurda yiyecek ile içecek su bulmanın derdine düşmüş. İsrail, her ramazan ayını Müslümanlar için kan gölüne çeviriyor. Yapılan saldırılarda 300'e yakın Müslüman şehit edildi. İsrail, özellikle iftar ve sahur saatlerinde saldırı düzenlenmekte. Karşımızda ramazan ayını cehenneme çevirmekten, kadın ve çocuk öldürmekten haz alan aşağılık bir zihniyet var."

Tuğrul, yaşanan vahşet karşısında İslam dünyasını ümmet şuuruyla birlikte hareket etmeye çağırdıklarını belirterek, saldırıların durdurulması konusunda uluslararası bir baskı oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Filistin'de hayatını kaybedenler ve Filistin halkı için dua edilmesinin ardından, grup slogan atarak Muş Valiliği önüne kadar yürüdü.

Yürüyüşün ardından grup, olaysız şekilde dağıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler