YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muğla'da sıcaklık 23 dereceyi buldu
Muğla'da sıcaklık 23 dereceyi buldu
07 Mart 2015 16:09
Muğla ve ilçelerinde etkili olan sıcak hava dolayısıyla plajlarda hareketlilik yaşandı.

Yerli ve yabancı turistler, hava sıcaklığının 23, deniz suyu sıcaklığının 19 derece ölçüldüğü Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka, Akçapınar, Çınar ve Turnalı sahillerinde yoğunluğa neden oldu.

Sıcak havayı fırsat bilen bazı vatandaşlar plajlarda güneşlendi bazıları ise ormanlık alanlarda piknik yapmayı tercih etti.

Gökova Körfezi'ne dökülen Kadın Azmağı Deresi'ne düzenlenen turlara katılan turistler, teknelerle dereyi gezdi. Ziyaretçilerin bir kısmı ise kano keyfi ve rüzgar sörfü yaptı.

Akyaka'da arkadaşlarıyla denize giren Erdoğan Yüzer, şubat ayından bu yana Akyaka'da denize girdiklerini söyledi. Yüzer, "Türkiye'nin birçok bölgesinde soğuk hava şartları etkili olurken burada sıcak hava yaşanıyor. Bu nedenle insanlar Akyaka'yı tercih ediyor" dedi.

Fethiye'nin Ölüdeniz sahilinde deniz suyu sıcaklığı 20 derece ölçüldü. Turistler, Ölüdeniz'deki Belceğiz ve Kumburnu plajlarında denize girdi.

Macera seven vatandaşlar ise Babadağ'ın bin 200 metre pistinden uçarak Ölüdeniz'in eşsiz güzellikteki manzarasını izleme fırsatı buldu. Plajlarda güneşlenen vatandaşlar da yamaç paraşütçülerinin gökyüzündeki görsel şovunu seyretti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler