YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muğla'da kar ve sağanak şaşkınlığı
Muğla'da kar ve sağanak şaşkınlığı
06 Mart 2014 09:20
Muğla'da etkili olan sağanak ile hava sıcaklığının 4 dereceye kadar düştüğü Göktepe ve Yılanlı mevkilerindeki kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor.

Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte 6 saatte metrekareye 34 kilogram yağış düştü. Yağışlar nedeniyle Karabağlar Yaylası'ndaki tarım arazileri sular altında kaldı.

Ortaköy, Yaraş, Karabağlar mahallelerinde yolların suyla dolması sonucu sürücüler ve vatandaşlar zor durumda kaldı. Kavşaklarda önlem alan trafik ekipleri, etkili yağış nedeniyle sürücüleri dikkatli araç kullanmaları yönünde uyardı.

Muğla-Antalya veMuğla-Denizli karayolu güzergahının bazı bölümlerinde yer yer heyelanlar meydana geldi. Dağdan düşen kaya parçaları nedeniyle Muğla-Marmaris karayolunda ulaşım, tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
Öte yandan Gökova Körfezi'nde etkili olan şiddetli sağanak ve kuvvetli rüzgar nedeniyle balık avına çıkan balıkçılar da zor anlar yaşayarak dönmek zorunda kaldı.

Muğla'nın yüksek kesimlerine kar yağdı

Bu arada, hava sıcaklığının 4 dereceye kadar düştüğü Muğla'nın Göktepe ve Yılanlı mevkilerine de kar yağdı.

Kar yağışına hazırlıksız yakalanarak yolda kalan araçlar kent merkezine geri dönerken, bazı sürücüler ise lastiklerine zincir taktıktan sonra yola devam edebildi.
Kar yağışı dolayısıyla yüksek kesimlerde etraf beyaz örtüye büründü. Kar yağışının başlamasının ardından kent merkezinde yaşayan vatandaşlar kar yağışını izlemek amacıyla otomobilleriyle bölgeye geldi.

Göktepe ve Yılanlı mevkilerinde aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle İl Özel İdaresine bağlı kar küreme aracı, yol açma çalışması için bölgeye gönderildi.
Kar kalınlığının bazı kesimlerde 30 santimetreye kadar ulaştığı Yılanlı mevkisinde kent merkezinden aldığı öğrencileri köylere taşıyan minibüsler yolda kaldı. Araçların yolda kalmasıyla kar yağışını fırsat bilen öğrenciler, uzun süre kar topu oynadı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler