YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muğla'da baston faciası
Muğla'da baston faciası
28 Mart 2013 11:26
Fethiye’de gözleri görmeyen kişini elindeki baston hareket halindeki traktörün direksiyonuna takıldı. Traktörün uçuruma yuvarlanması sonucu 10 çocuk babası kişi hayatını kaybetti, eşi ve ehliyetsiz aracı kullanan oğlu da yaralandı.

Edinilen bilgilere göre; gözleri görmeyen 10 çocuk babası Şaban Yeğen (63), ve eşi Yüksel Yeğen (60), Fethiye Devlet Hastanesi’nde muayene olduktan sonra minibüsle Döğer-Yaka köyü kavşağına kadar geldi.

Kendilerini Yaka köyündeki evlerine traktörle götürmesi için 17 yaşındaki oğulları Özer Yeğen’i çağırdılar. 07 EH 196 plakalı traktörle  anne ve babasını alarak yola çıktı. Ehliyeti olmayan Yeğen , Türbe Mahallesi Ali Kahyalar Kavşağı’na geldiğinde gözleri görmeyen babasının elindeki bastonun direksiyona takıldı. Kontrolden çıkan traktör yaklaşık 5 metrelik uçuruma yuvarlandı.

10 çocuk babası Şaban Yeğen kaza yerinde yaşamını yitirdi. Yaralanan anne Yüksel Yeğen ile sürücü oğlu Özer Yeğen ambulansla Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Şaban Yeğen’in cenazesi otopsi için Kemer Sağlık Ocağı’na getirildi.

Hastaneye gelen Şaban Yeğen’in diğer oğlu Durmuş Yeğen, anne ve babasının hastaneden döndükten sonra kardeşi tarafından eve traktörle getirilirken kazanın meydana geldiğini ve büyük acı yaşadıklarını belirtti. 

Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

 

İHA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler