YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzinoğlu: '1 kişi haricinde yaralılarımızın durumu iyi'
Müezzinoğlu: '1 kişi haricinde yaralılarımızın durumu iyi'
23 Ocak 2014 19:43
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kayseri’de 21 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kayseri’de 21 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili olarak, “Adli tıptan gelen raporlara göre şu ana kadar, ölümler tamamen travmaya bağlı ölümler. Dolayısıyla kendisinin hatasını veya eksiğini kapatmak için demeyim ama kendi bilgisi dışındaki hadiselerde suçlu aramaya hiç kimsenin hakkı yoktur” dedi.

Kırşehir’den karayoluyla Kayseri’ye gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 21 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasında yaralanan ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören vatandaşları ziyaret ederek, bilgiler aldı. Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Müezzinoğlu, “Öncelikle 21 vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum gerçekten kazadan sonra konuşmak kolaydır ama keşke hiç olmasaydı. Bundan yaklaşık 1 ay öncede Erciyes’te meydana gelen kazada 11 evladımızı kaybetmiştik. Bugün de 21 vatandaşımızı bir kazada kaybettik. Onun dışında 29 tane de yaralımız var.

29 vatandaşımızdan 1 tanesinde kritik müdahale diyebileceğimiz bir vakamız var. Bu hastanemizde olan vakaların tamamını gördük. Bir kısmı müşahededen sonra taburcu edilecek vaziyette. Bir kısmı takip edilecek. Önümüzdeki günlerde tedavileri takip edilip onların tedavileri yapılacak. Şuan da yaralılarımız ile ilgili bir kritik vaka haricinde diğerleri ile ilgili olağan üstü bir sağlık sorunu gözlemlenmiyor. İnşallah onları sağlıklarına kavuşturarak evlerine ve ailelerine göndereceğiz. Ben öncelikle milletimizin başı sağ olsun diyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler