YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müdürün odasından 'böcek' çıktı
Müdürün odasından 'böcek' çıktı
25 Şubat 2010 16:26
Batman Sağlık Müdürü'nün odasında dinleme cihazı bulundu

Batman Sağlık Müdürlüğü İdari ve Mali Şube Müdürü'nün odasında 'böcek' diye tabir edilen dinleme cihazı bulundu. Olaya tepki gösteren sağlık sendikaları, yaptıkları ortak basın açıklamasında yetkilileri göreve davet etti.
 

Batman Sağlık Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürü M. Ali Pala'nın odasındaki ışığın yanmaması üzerine görevliler ampulün gevşediğini düşünerek sıkmaya çalıştı. Bu esnada çatlayan 'duy'dan böcek diye tabir edilen dinleme cihazı düştü. İlk etapta ne olduğunu anlamayan görevliler, düşen nesnenin dinleme aleti olduğunu öğrenince durumu emniyete bildirdi. Emniyet konuyla ilgili soruşturma başlattı.
 

Sağlık Eğitim Sendikası ile Sağlık-Sen yaptıkları ortak basın açıklamasında olaya tepki gösterdi. SES Batman Şube Başkanı Deniz Topkan, Batman'daki sağlık kurumlarında çalışan personelin artık iş yapamaz hale geldiğini belirtti. Topkan, yetkilileri duyarlı olmaya davet etti.
 

Sağlık Sen Batman Şube Başkanı İbrahim Kara da, dinleme cihazı ile kimin neyi hedeflediği ve bunun sorumlusun kim olduğunun ortaya çıkarılması gerektiğini ifade etti. Kara, son dönemde sağlık müdürlüğünde, sağlıkçıdan çok inşaat firmaları ve ihalecilerin gezdiğini ileri sürdü. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler