YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müdürlük kapısına LACİVERT Çelenk
Müdürlük kapısına LACİVERT Çelenk
08 Eylül 2014 17:10
ELAZIĞ'da Türk Eğitim-Sen üyeleleri Yönetici Atama Yönetmeliği ile Milli Eğitim Bakanlığı tarihindeki en büyük kadrolaşmanın yapıldığını savunarak, Milli Eğitim Müdürlüğü kapısına siyah çelenk bıraktı. Ancak bırakılan çelenkin renginin lacivert olması gör

Milli Eğitim Müdürlüğü kapısında toplanan yaklaşık 70 kişilik Türk Eğitim-Sen Şubesi üyeleri, alkışlarla protesto gösterilerine başlayarak, Adalet dediniz, kul hakkı yediniz, İşte siyaset işte rezalet, Yandaş sendika istemiyoruz, Siyasetin gölgesi olmayacağız, Geciken adalet adalet değildir, Susma haykır haksızlığa hayır ve Hak hukuk adalet işte rezalet sloganları attı.

Münferit Emeller Bakanlığı pankartı açan grup adına konuşan Türk Eğitim-Sen Elazığ Şube Başkanı Talat Efe, Sözüm ona paralel yapıyı tasfiye etmek için 4 yılını dolduran okul müdürleri, müdür başyardımcıları, müdür yardımcıları, il milli eğitim müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, il milli eğitim müdür yardımcıları ve MEB'de üst düzey yöneticiler olmak üzere tam 76 bin yöneticinin görevlerine son verilmiştir.

Ancak bu şekilde iktidarın MEB'de kendi paralel yapısını oluşturduğu görülmektedir. Şunu söyleyebiliriz ki; okulların büyük bir kısmı iş bilmez, torpilli, yandaş okul müdürlerine emanet edilecektir dedi.

Paralelden şikayetçiler, paralel oluşturmamalı

Anayasa Mahkemesi'nin davanın esastan görüşülmesini ivedilikle sonuçlandırması ve bu talana son vermesi gerektiğini savunan Efe, Yargı adamları sorumluluklarını yerine getirmelidir ki; ülkemiz yalanın, hüllenin, gayri ciddiliğin ve 'Ben istediğimi yaparım' edasıyla dolaşan külhanbeylerin cenneti haline gelmesin.

Kendisini yüce mahkemelerin üzerinde görenler, yargı kararını yok saysalar da; A-B-C planları olduğunu deklare etseler de, ilahi adaletten kaçamayacaklardır. 28 Şubat'ta ya da ihtilal dönemlerinde bile demokrasi bu kadar iğdiş edilmemiş, yargı kararları bu kadar by-pass edilmemişti. İl Milli Eğitim Müdürlükleri önüne siyah çelenk bırakıyoruz.

İsterse 550 milletvekili ile iktidar olsun, hiç kimse kendisini hukukun üstünde görmemeli, 'adalet sağlayacağız' diyerek yola çıkarken, adaletsizliğin başı olmamalı, devlet içinde paralel yapıdan şikayet ederken, kendi paralel yapısını oluşturmamalı, kendi çıkarları doğrultusunda yasalar, yönetmelikler ihdas etmemelidir diye konuştu.

Sendika üyelerinin Milli Eğitim Müdürlüğü kapısına bıraktıkları sözde siyah çelenkin lacivert olması, görenlerin şaşırttı. Lacivert çelenki gören bazı vatandaşlar ise şaşkınlıklarını tebesümle gösterdi.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler