YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müdüre rüşvet baskını
Müdüre rüşvet baskını
15 Nisan 2010 16:17
40 bin TL rüşvet alan müdüre suçüstü

Muğla İl Çevre ve Orman Müdürlüğü bünyesine geçen yıl tayin olan M.G. isimli Çevre Mühendisi 40 bin TL rüşvet alırken suçüstü yapıldı. 
 

Muğla'da faaliyet gösteren bir firmanın ruhsat işlemlerinin takibi ve yaşanan sorunların aşılması konusunda firmaya yardımcı olacağını taahhüt eden Çevre Mühendisi M.G., bunun karşılığında 40 Bin TL istedi. Firma yetkilileri bunun üzerine Muğla Cumhuriyet savcılığı'na başvurarak yardım talep ettiler. Savcılık, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne talimat vererek işin takibinin yapılmasını istedi. 
 

Çevre Mühendisi M.G. ile parayı vermek için Muğla merkezde bir parkta buluşan firma yetkilileri, parayı M.G. 'ye verdikten hemen sonra sivil ekipler tarafından operasyon başlatıldı. M.G.'nin üzerinde daha önce seri numaraları alınmış 200 adet 100 TL, 100 adet 200 TL olmak üzere toplam 40 bin TL paraya el konuldu. 
Gözaltına alınan M.G. isimli Muğla İl Cevre ve Orman Müdürlüğü'nde görevli Çevre Mühendisi M.G. yapılan ilk sorgusunun ardından adli makamlara sevk edildi. M.G.'nin rüşvet almak ve görevi kötüye kullanmak iddiaları ile yargılanacağı açıklandı.
CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler