YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müdür'den şok sözler
Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen 'Huzur Toplantısı'nda söz alan bir ilköğretim okulu müdürünün önerisi tepki çekti.
Müdür'den şok sözler
20 Şubat 2012 / 23:53 Güncelleme: 20 Şubat 2012 / 23:59

Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen 'Huzur Toplantısı'nda söz alan bir ilköğretim okulu müdürü, "Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin" dedi. Müdürün sözleri, tepki topladı.

Erzurum Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen Huzur Toplantısı'na emniyet şube müdürleri ve amirler, ilköğretim ve orta öğretim okulu müdürleri, muhtarlar ile çok sayıda kişi katıldı. Toplantıda Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yıldız Akpolat, kavga ve anlaşmazlıkların nedenleriyle bunlarla nasıl baş edilebileceği konusunda sunum yaptı. Çocukların şiddete eğimli olmasının aile ve çevreye bağlı olduğunu kaydeden Doç. Dr. Akpolat, konuyla ilgili görüşlerini almak için katılımcılara söz hakkı verdi.

Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın, Yeğenağa Mahallesi'nde bulunan okulunun öğrencilerinin döner bıçağıyla dahi kavga ettiğini gördüğünü söyledi. Aydın, "Çocuklar bir defa genellikle hırsız. Bunun yanında çocuklara devamlı 'Anneniz yoğurt mayalıyor mu' diye sorarım. 'Evet, mayalıyor' diyorlar. Bir kere yoğurt bozuksa, mayası bozuktur. Aile ne ise, çocuğu odur. Bulunduğum çevreyi sokak sokak dolaştım. O kadar kullanılmayan ev var ki. Çocuklar köpek bakıyor. Orada soba yakmış oturuyorlar. Yetkililere eski ve boş evlerin yıkılmasını söyledim. Analar ne kadar kültürlü olursa, yetişecek nesil o kadar kültürlüdür. İngiltere'de okullarda şiddetin dozunu ayarlamak için bir takım tartışmalar yapılıyor. Arjantin ya da Brezilya'da emniyette, suçlu çocuklara 'nasıl bir şiddet uygulayalım' diye tartışılıyor. Ben bunu bizzat okudum, kafadan atmıyorum. En önemli tespitim, suça meyilli çocukların yüzde 90'ının ailelerinin geçimi sosyal yardımlaşma vakfı tarafından karşılanıyor. Yıllar önce Brezilya'da sokak çocuklarını yok etmek için bir örgüt kurulmuştu. Kusura bakmayın, belki biraz anormal gelebilir ama ben şunu istiyorum: Tıp bu kadar gelişti yüz nakli yapılıyor. Emniyette suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin" diye konuştu.

Açıklamanın son kısmı salonda gülüşmelere neden olurken, toplantıda daha sonra söz alanlar, Mustafa Aydın'ın bu sözlerine tepki gösterdi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler