YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müdür okulun sırasını tahtasını sattı!
Konya’da bir okul müdürü yeni yaptırılan 20 bin lira değerindeki masa, sıra, sandalye ve tahtaları hurdacıya 900 liraya sattığı gerekçesiyle yakalanarak adliyeye sevk edildi.
Müdür okulun sırasını tahtasını sattı!
24 Mayıs 2013 / 14:47 Güncelleme: 24 Mayıs 2013 / 15:54

İddiaya göre, merkez Meram ilçesi Kovanağzı Mahallesi’nde bulunan İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu Müdürü Ali Ö., masa, sıra, sandalye ve tahta ihtiyacı olduğu gerekçesiyle Milli Eğitim Müdürlüğünden talepte bulundu.

Milli Eğitim Müdürlüğü de cezaevinde Yarı Açık Cezaevinde mahkumlara yaptırılan 150 adet masa, sıra ve 15 adet beyaz tahtayı teslim alması için okul müdürü Ali Ö’ye resmi yazıyı verdi.

Dün nakliye aracı tutarak cezaevine giden okul müdürü, yaklaşık 20 bin lira değerindeki yeni masa, sıra ve tahtaları teslim aldı.

Okul müdürü, aldığı malzemeleri okula götürmek yerine hurdacı Sakman Ö’ye götürüp 900 liraya sattı. Hurdacı da okul malzemelerinin bulan Konya polisi de okulu müdürü Ali Ö, hurdacı Sakman Ö. ve nakliyeci Sabit Y’yi gözaltına aldı.

İfadesi alınan 3 şüpheli Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Konudan haberi olan ve ismi açıklanmasını istemeyen bazı öğretmenler, masa, sıra ve tahtaları almaya giden müdürün almadan geri geldiğini zannettiklerini söyledi. Mahkemeye çıkan okul müdürü, teslim aldığı malzemeleri vidaları gevşek diye hurdacıya bıraktığını söylerken, hurdacı Sakman Ö.’nün ise malzemeleri kendisine okul müdürünün sattığını açıkça ifade ettiği öğrenildi.

Polisin el koyduğu masa, sıra ve tahtalar kamyonete yüklenerek okula gönderildi. Okul görevlileri ve öğrenciler kamyonetteki masa, sıra ve tahtaları indirerek sınıflara taşıdı.

 

İHA

16:09
 // Evdeki bakır leğenin esrarengiz bir biçimde kayb
Evin bakır leğenini de kesin, o çalmıştır. Hanımı ise mahallenin çocuklarını suçlamıştı. Çocukluğundan tanırım, hurdacılığa büyük merakı vardır. Ama hurdacılar, helal kazanan insanlardır. Aralarında bunlar gibileri çıkıyor malesef....
24 Mayıs 2013 16:09
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler