YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müdür koltuğundan oldu
Zehirli et skandalı Kocaeli'nin Gebze İlçe tarım Müdürü İbrahim Gültekin'i koltuğundan etti.
Müdür koltuğundan oldu
24 Eylül 2010 / 18:04 Güncelleme: 24 Eylül 2010 / 18:09

Nisan ayı sonunda patlak veren olayın ardından yapılan incelemede, Gebze İlçe Tarım Müdürü görevden alınarak Kocaeli İl Tarım Müdürlüğü'ne tayin edildi.  
 

Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Tavşanlı köyünde kurulu bulunan donuk gıda antreposu Fasdat Gıda'da yaşanan 12 tonluk zehirli et skandalı, Gebze İlçe Tarım Müdürü İbrahim Gültekin'i koltuğundan etti. İbrahim Gültekin'i Gebze İlçe Tarım Müdürlüğü görevinden bir ay önce alan Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı müfettişleri,  piyasaya sürüldüğü ileri sürülen zehirli eti imha edilmeden imha edilmiş olarak gösteren Gebze İlçe Tarım Müdürlüğü'nde görevli iki memur hakkında da inceleme başlattı. 
 

Müfettişlerin incelemesi devam ederken, Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.  Gebze Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı, konunun adli mercilere intikal etmesi sebebiyle açıklama yapamayacağını bildirdi. 
 

Zehirli et skandalında adı geçen Namet yetkilileri sorularını cevapsız bıraktı. Burger King'in tedarikçileri arasında bulunan Namet'in yetkilileri haklarında iddialara cevap vermekten kaçındı.  
 

Zehirli et skandalının ardından görevden alınan Gebze İlçe Tarım Müdürü İbrahim Gültekin'in yerine ise Recep Şensoy'un getirildiği öğrenildi
 

ZEHİRLİ ETLERİN VERİLDİĞİ ÇİFTLİK SAHİBİ KONUŞTU

Bursa'nın Karacabey ilçesinde zehirli etleri aldığı iddia edilen çiftliğin sahibi olayı öğrendikten sonra, bir ton 700 kilo eti yakarak imha ettiğini söyledi.  
 

Çiftliğine sahibi Şeref Alkan, "Bana gelen şahıslar, ellerinde et olduğunu bunları ekonomiye kazandırmak istediklerini söylediler. Bende kabul ettim. Bin ton 700 kilo burger köftesi, kanat, tavuk gibi ürünler aldım. Olayı öğrendiğimde yakarak imha ettim. Şahıs, elinde 7 ton etin daha olduğunu söyledi. Bende buzhanem olmadığı için sonra getirmesini söyledim" dedi.   
 
"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM" 

Üzerinden dolandırıcılık yapıldığını ifade eden Alkan, "Sabah adliyeye giderek bana etleri getiren kişi hakkında suç duyurusunda bulundum. Kangallarda ise hiç bir problem yok. Kendim yerim onlara yedirmem" şeklinde konuştu. 
 

Öte yandan imha edilecek etleri, Gebze'li firmanın verdiği Balıkesirli Zeybek Katı Atık Yönetimi Taahhüt Ticaret Limited Şirketi'nin yetkilileri de köpek çiftliğine geldi. İHA

YOK
 // İBRAHİM ŞİMŞEK
YAHU ARKADAŞLAR BEN 46 YAŞINDAYIM BEN BU YAŞIMA KADAR BURGER KING MC DONALDS VS VS HAZIR YEMEK YAPAN YERLERİN HİÇ BİRİNDEN YEMEDİM YEMEYİVERİN YAAAAAAAAAAAAAAA...
24 Eylül 2010 22:14
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler