YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mudanya'da 16 tutuklama
Mudanya'da 16 tutuklama
28 Eylül 2013 08:44
Bursa 'nın Mudanya İlçesinde, yolsuzluk iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında göz altına alınıp sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 31 kişiden, aralarında 2 belediye başkan yardımcısının da bulunduğu 16 kişi tutuklandı.

Mudanya Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı üzerine şubat ayında soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında geçtiğimiz salı günü aralarında 2 belediye başkan yardımcısınında bulunduğu 31 kişi gözaltına alındı.

Savcılıktaki sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kartal S. ve Muhasebeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hafize A.’nın da bulunduğu 16 kişi tutuklandı.

Ayrıca Mudanya Belediyesi Kademe Amirliği Sekreteri Mehmet B., Belediye Kademe Amiri Murat H. ,Mudanya Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Atilla K. ,Mudanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Hasan A. , belediye ile iş yaptığı tespit edilen İbrahim Y. , Av. Hikmet Y. ,Atilla Ö. Erhan Ç. , Serhat A., Ersin Ç. , Ali A. , Mehmet A., Yusuf A. ve ismi henüz öğrenilemeyen 1 kişi daha tutuklandı.15 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraklıdı.

Mahkemeye çıkartılan 15 kişi serbest bırakıldı.

Etiketler:
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler