YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Motorin çetesi çökertildi
Motorin çetesi çökertildi
22 Haziran 2010 16:17
300 bin litreye yakın kaçak motorin ele geçirildi

Batman Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı teknik takip sonunda 9 ilde eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda 227 bin 240 litre yapma motorin ve 20 ton madeni yağ ele geçirildi.  
 

Batman Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile uzun zamandır yürütülen teknik takipler sonunda belirlenen noktalara operasyon düzenlendi. Operasyonlar sonunda 38 kişi gözaltına alındı. Yakalanan şahısların Kocaeli ve Batman Tüpraş Rafinelisi'nden aldıkları solvent maddesine bitkisel ve madeni yağ ürünleri karıştırıp elde ettikleri yapma motorini piyasada ucuz fiyata sattıkları belirlendi. Batman, Diyarbakır, Adana, Mersin, Bitlis, Malatya, Şırnak, Siirt ve Mardin illerinde ev ve iş yerlerine yapılan operasyonlarda 201 bin 510 litre yapma motorin, 3 bin litre tiner, 20 ton madeni yağ ve 22 bin 730 litre solvent maddesi bulundu.

Yakalanan akaryakıtlara polis tarafından el konuldu. Batman Cumhuriyet Başsavcılığı adına bir açıklama yapan Basın Savcısı Ercan Avcı, operasyonun devam ettiğini göz altıların süreceğini kaydetti. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler