YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısırlı kızın gözyaşları yürek burktu
Mısırlı kızın gözyaşları yürek burktu
24 Ağustos 2013 20:11
Mısır ve Suriye'de yaşanan olaylar Kırklareli’de protesto edildi.

Kırklareli Sivil Örgütleri Platformu tarafından organize edilen protesto mitinginde yüzlerce kişi Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Şevket Dingiloğlu Parkı’nda bir araya geldi.

Kalabalık, “Suriye’de Mısır’da direnişe bin selam, defol Sisi yanındayız Mursi” yazılı dövizlerle Karaumur Caddesi’nden Anıt Kültür Park’a kadar yürüdüler. Burada platform adına basın açıklaması yapan İbrahim Erginoğzlu, “Mısır’da ve Suriye’de meydana gelen hadiseler İslam’la, insanlıkla, hukukla izah edilemez” dedi.Mısır ve Suriye’deki insanlık dışı olayları kınadıklarını dile getiren Erginoğuzlu, “Mısır ve Suriye’de olan vahşet karşısında 7her şey bitmiştir. Filistin, Gazze, Doğu Türkistan, Arakan, Mısır’da binlerce insan savunmasız ve silahsız olarak, Suriye’de çocuklar ve sivil halk kimyasal silah kullanım sonucu hayatını kaybetti.

Peki dünya ne yapıyor. Hala hesap yapıyor, çıkar endeskli olayları değerlendiriyor. Esed giderde yerine falancalar gelirse acaba biz ne yaparız diye hesaplar yapıyorlar” şeklinde konuştu. Anıt Kültür Park’ta açıklama yapılırken öğrenci olduğu öğrenilen Mısırlı genç bir kız gözyaşlarını tutamadı. Mısırlı genç kızı gören vatandaşlar “Hep yanınızda olacağız Türkiye olarak sizi ortada bırakmayacağız” diyerek destek verdiler.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler