YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minik Ömer henüz bulunamadı
Minik Ömer henüz bulunamadı
27 Nisan 2010 16:28
Ömer'i dere yatağında arama çalışmaları sürüyor

Bitlis'in Hersan Mahallesi'nde önceki gün evinin önünde oynarken kaybolan 3 yaşındaki Ömer Kömürcü'yü arama çalışmalarından henüz bir sonuç alınamadı. 
 

Çocuğu bulmak için seferber olan Afet Acil Durum Müdürlüğü ve jandarma ekipleri, Bitlis- Baykan karayolu üzerinde bulunan 45 kilometre uzunluğundaki dere yatağında arama çalışmalarını sürdürüyor. Afet Acil Durum Müdürü Hikmet Duk, Siirt bölgesinde de arama tarama çalışmalarının olduğunu söyledi. Duk, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Pazar günü öğleden sonra bir çocuğun kaybolduğu haberini alır almaz ekiplerimizi olay bölgesine gönderdik. Ekiple gece yarılarına kadar yaklaşık 50 kilometre uzunluğundaki derede arama çalışmaları yürüttük. Bu çalışmalarımıza durmadan aralıksız olarak devam ediyoruz. Çalışmalarımız Siirt'in Baykan ilçesine kadar devam edecek" şeklinde konuştu.  
 

Ömer Kömürcü'nün babası Sıddık Kömürcü ise, evladının bire an önce bulunması için yetkililerden yardım beklediğini söyledi. Baba Kömürcü, "Geçtiğimiz pazar günü evin önünde oynarken kaybolan çocuğumu bulmak için herkesten yardım bekliyorum. Allah rızası içindir. Herkesin başına gelebilir. Gören ya da duyanların en yakın güvenlik güçlerine ya  da bizlere haber vermelerini bekliyoruz. Tam olarak nerede kaybolduğunu bilmiyoruz. Derede arama çalışmalarını sürdürüyorlar. Çocuğumun kaçırıldığından da şüphe ediyoruz" dedi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler