YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minik Ecrin’den 128 gündür haber alınamıyo
Minik Ecrin’den 128 gündür haber alınamıyo
19 Ekim 2015 16:10
Mardin’in Midyat ilçesinde yaklaşık 5 ay önce kaybolan 5 yaşındaki Ecrin Tunç’tan halen haber alınamıyor.

İlaç desteği ile ayakta durabilen anne Nursel Tunç, kızına kavuşacağı günü beklerken, kentte görev yapan gazeteciler ise Ecrin’in bulunabilmesi için seferberlik ilan etti.

 Mardin’in Midyat ilçesi Harmanlı köyünde bakkala şeker almak için giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin Tunç'un kaybolmasının üzerinden 128 gün geçti. Yapılan tüm çalışmalara rağmen halen minik Ecrin’in izine rastlanamadı.

Kızının kaybolduğu günden bu yana ilaç desteği ile ayakta durmaya çalışan anne Nursel Tunç, “Kızım 5 aya yakındır kayıp, ne haldedir bilmiyorum, Allah rızası için beni kızıma kavuşturun” dedi.

Kentte görev yapan gazeteciler de Ecrin’in bulunması için bir kez daha duyarlılık çağrısı yaparak, üzerinde fotoğraflarının bulunduğu afişler bastırıp, dağıttı. Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, “Ecrin hayatta ama nerede? Bu noktada tüm imkanlar seferber edildi, basın bu konuda üzerine düşeni yerine getirerek, sosyal medyada çok etkin bir şekilde kullanılmaya başlandı. İnşallah bu daire çok yakın bir zamanda daralacak ve Ecrin ailesine kavuşturulacak. Herkesin kendisini ailenin yerine koyup ona göre davranmalarını bekliyoruz. Bu yapıldığı takdirde arama çalışmalarının önemli bir sonuç vereceğini düşünüyorum. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya ve Ecrin ile ilgili bir duyum alındığında bunu ilgili makamlarla paylaşmaya davet ediyorum” diye konuştu.  

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler