YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minik Çağla 5 gün direnebildi
Minik Çağla 5 gün direnebildi
20 Mart 2010 17:05
Polis otosunun çarpması sonucu ağır yaralanan Çağla Polat, yaşam mücadelesini kaybetti.

Tokat-Turhal yolu üzerinde bulunan Çetin Birmek İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Çağla Polat (10), akşam okul çıkış evine giderken, Bölge Trafik ekip otosunun çarpması sonucu ağır yaralanmıştı. Polis aracı ile hastaneye kaldırılan Polat, 5 gündür Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi yoğun bakım ünitesinde hayatta kalma mücadelesi veriyordu.

Yoğun bakım ünitesi önünde ümitli bekleyişini sürdüren anne Nurcan Polat ile baba Orhan Polat'a sabah saatlerinde acı haber verildi. Kaza esnasında başına aldığı darbe sonucu hayata tutunamayan Çağla'nın cenazesi Tokat Dr. Cevdet Aykan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak otopsi yapıldı. Hastane önünde toplanan Çağla'nın yakınları ile anne ve babası gözyaşlarına boğuldu. İl Emniyet Müdürlüğü nakil aracı ile Çağla'nın cenazesi evine götürüldü. Ağıtların yükseldiği eve Çağla'nın cansız bedeni tabutla girdi. Yakınlarının sinir krizi geçirdiği ev önünde okunan duanın ardından Çağla'nın cenazesi aile mezarlığında toprağa verildi. 
 

Kaza, iddiaya göre, 15 Mart 2010 tarihinde Çağla Polat'ın okuldan çıktıktan sonra yolun karşısında olan annesinin yanına geçmek istediği sırada ekip otosunun çarpması sonucu meydana gelmişti. Çağla'nın babası ve yakınları ise çocuklarının "taşımalı eğitimin" kaldırılmasından dolayı yolda can verdiğini iddia ederek, yetkililere tepki göstermişti. Olayla ilgili savcılık tarafından başlatılan soruşturma devam ediyor. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler