YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minibüsçüler belediyeyi bastı: 5 yaralı
Minibüsçüler belediyeyi bastı: 5 yaralı
04 Temmuz 2014 15:59
Diyarbakır-Silvan arası yolcu taşımacılığı Şoförler, Büyükşehir Belediyesi'nin Silvan ilçesine otobüs seferi başlatması üzerine ayağa kalktı.

Diyarbakır-Silvan arası yolcu taşımacılığı yapan şoförler, Büyükşehir Belediyesi’nin Silvan ilçesine otobüs seferi başlatmasına tepki göstermek için belediye önünde eylem yapmak istedi. Belediye güvenlik görevlilerinin izin vermemesi üzerine çıkan taşlı sopalı kavgada 5 kişi yaralandı.

Diyarbakır-Silvan arası yolcu taşı taşımacılığı yapan şoförler, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere başlattığı otobüs seferlerini protesto etmek için otobüsleri ile birlikte belediye önüne geldi. Belediye önünde bulunan korkulukları otobüsleri ile geçmeye çalışan şoförlere, belediye güvenlik ekipleri izin vermedi. Bunun üzerine başlayan tartışma bir anda taşlı sopalı kavgaya dönüştü

Diyarbakır-Silvan arası yolcu taşıyan şoförler, yanlarında getirdikleri sopalarla güvenlik görevlilerine saldırdı. Zor durumda kalan belediye güvenlik görevlileri, kalabalığı, havaya iki el ateş ederek dağıtmak istedi. Şoförler daha sonra, güvenlik kulübesi ile belediye personel girişi kapılarındaki camları kırdı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, kalabalığı sakinleştirmekte zorluk çekince takviye kuvvet istendi. Olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri ile sivil polisler kalabalığı dağıtmaya çalıştı.
Çıkan kavgada yaralanan 3’ü belediye güvenlik görevlisi 5 kişi ambulanslarla Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Belediye önünde gergin bekleyiş devam ediyor.

Belediye otobüsünü taşladılar

Diyarbakır-Silvan arasında yolcu taşımacılığı yapan şoförler, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye otobüs seferi başlatmasının ardından belediyeyi bastı. İçinde yolcusu bulunan bir belediye aracını taş yağmuruna tutan şoförler, zabıta araçlarının camlarını indirdi. Polis şoförler ile belediye önünde toplanan grubu tazyikli su, biber gazı ve plastik mermi kullanarak dağıttı.

Diyarbakır-Silvan arası yolcu taşımacılığı yapan şoförler, sabah saatlerinde, belediye önüne gelerek belediye güvenlik elemanları ile taşlı sopalı kavgaya tutuştu. Polisin gelmesi ile geri çekilen şoförler, daha sonra içinde yolcu bulunan bir otobüsü taş yağmuruna tuttu. Otobüs kullanılamaz hale gelirken, içinde bulunan yolcular büyük bir şok yaşayarak kendilerini dışarı attı. Polis şoförlere biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Belediye önünde toplanan bir grup ise, eylem için Büyükşehir Belediyesi önüne bırakılan Silvan yolcu minibüslerini taş ve sopalarla tahrip etti. Polis, belediye önünde toplanan grubu, biber gazı, tazyikli su ve plastik mermi kullanarak dağıttı.

Polisin, görüntü alan gazetecileri hedef alması, tepkilere neden olurken, olaylarda yaralanan 10 kişi, ambulanslarla Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis, çevrede güvenlik önlemlerini arttırırken, gergin bekleyiş devam ediyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler