YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minibüsçüler Ankara Bulvarı için dava açacak
Minibüsçüler Ankara Bulvarı için dava açacak
14 Ağustos 2015 15:04
Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Gani, Ankara Bulvarı'nın kapatılma kararına karşın, nöbetçi idare mahkemesine yürütmeyi durdurma ve iptal başvurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani, Ankara Bulvarı'nın kapatılma kararına karşın, nöbetçi idare mahkemesine yürütmeyi durdurma ve iptal başvurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Gani, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Barosu ve TMMOB'a bağlı meslek odalarının başvurusu üzerine Ankara 5. İdare Mahkemesinin AOÇ Nazım İmar planlarını iptal ettiğini ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kararı ile Ankara Bulvarı'nın trafiğe kapatıldığını hatırlattı.

Gani, "Bu durum trafiği felç edecek. Alınan karar nedeniyle, hem bizim şoför esnafımız hem de Ankaralı hemşehrilerimiz büyük bir eziyet altına girecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Sıkıntının Ankara Bulvarı'nın kapatılması ile sınırlı kalmayacağına işaret eden Gani, Ümitköy'den Şaşmaz Bulvarı'na, Zırhlı Birlikler'e gidiş ile Ümitköy-Etimesgut aksının da kapanacağını belirtti.

Ankara Bulvarı'nın başkent trafiğini rahatlatan en büyük yol olduğunu ve bu şekilde trafiğin kesinlikle kilitleneceğini bildiren Gani, şunları kaydetti:

"Biz bu duruma çok tepkiliyiz. Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanlığı olarak, avukatımız aracılığı ile bugün Nöbetçi İdare Mahkemesine  yürütmeyi durdurma ve iptal için başvurumuzu yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan kararın durdurulması ve iptalini istiyoruz. AnkaraMinibüsçüler Odası olarak da Mimarlar Odasına tepkimizi göstermek için protesto gösterisinde bulunacağız. Ankara'ya çok zarar verdiler."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler