YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minibüs denize uçtu: 2 ölü
Trabzon Valisi Recep Kızılcık kazada 12 kişinin yaralandığını 1 kişinin kayıp olabileceğini belirtti
Minibüs denize uçtu: 2 ölü
04 Ocak 2010 / 14:26 Güncelleme: 04 Ocak 2010 / 16:36

 Trabzon'da bir yolcu minibüsünün denize yuvarlandığı kazada, Valilik ilk bilgilerde düzeltme yaparak, ''2 kişinin
 öldüğünü, 15 kişinin de yaralandığını'' bildirdi. Kazada kayıp kişinin de olmadığı belirtildi.
        

Trabzon'dan Vakfıkebir istikametine giden 61 M 1009 plakalı minibüsün, Akçaabat ilçesine bağlı Mersin Beldesinin Saraçlar Mahallesi mevkisinde, kontrolden çıkarak denize yuvarlandığı kazanın ardından olay yerinde incelemelerde bulunan Vali Recep Kızılcık, 4 kişinin öldüğünü, 12 kişinin yaralandığını açıklamış, 1 kişinin de kayıp olmasından şüphelendiklerini söylemişti.
        

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Vali Kızılcık'ın, kendisine verilen ilk bilgileri açıkladığı, ancak yapılan tespitlere  göre, kazada 2 kişinin öldüğü, 15 kişinin yaralandığının belirlendiği kaydedildi. Ayrıca yapılan aramalar sonucu, herhangi bir kayıp olmadığı belirtildi.
         
         UÇAKTAN İNDİ KAZADA ÖLDÜ

         
Kazada ölenlerin, Ali Mısır (51) ve Ersin Samancı (19) olduğu öğrenildi. Mısır'ın, İstanbul'da oturduğu ve bir işi için hava yolu ile geldiği Trabzon'dan, minibüsle Vakfıkebir ilçesine gittiği öğrenildi.
        

Kazada ölen Samancı'nın da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Bölümü 1. sınıf öğrencisi olduğu ve bir ayağında protez bulunduğu belirtildi.
        

Çoğunluğu KTÜ Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu öğrencisi olan yaralıların isimleri ise şöyle:
        

''Minibüs sürücüsü Ahmet Çalık (45), İbrahim Hakkı Balçık (21), Zehranur Yılmaz, Nazan Gürsoy, Sinem Bahar Maraba (25), Mehmet Berberoğlu (20), Esra Aygün (20), Tuğçe Harman (21), Nazım Sarı (20), Davut Öztürk (33), Metehan Barutçu (20), Rüveyda Armutçu (20), Kürşat Cora (24), Duygu Sağlam (18) ve Ersin Samancı''.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler