YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Midye kaçakçısının jandarmadan ilginç isteği: "İdare yolu yok mu?"
Midye kaçakçısının jandarmadan ilginç isteği: "İdare yolu yok mu?"
09 Şubat 2015 06:57
Edirne’nin Keşan ilçesinde durdurulan iki otomobilde 2 ton kaçak midye yakalanırken, Jandarmayla pazarlığa girişen kaçakçının, “İdare yolu yokmu?” demesi ise dikkat çekti.

Edinilen bilgiye göre; yasa dışı yollardan yurt dışına midye kaçırılacağı yönünde bir ihbarı değerlendiren Keşan İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanlığı ekipleri, Keşan-Gelibolu Karayolu’nda denetim yaptı. Yapılan denetim sırasında Gelibolu’dan Keşan yönüne giden S.Ç. (27) yönetimindeki 34 JH 6834 ile A.E. (46) yönetimindeki 35 EB 0839 plakalı otomobili Bahçeköy yakınlarında durdurdu. Araçlarda yapılan aramada İzmir’den Yunanistan’a götürülmek istenen 100 adet çuval içerisine konulmuş yaklaşık 2 ton midye ele geçirildi.

"İdare yolu yok mu?"

Araçta inceleme yapan Jandarma ekipleri, ilk olarak araçtaki şahıslara sevk irsaliyelerinin olup olmadığını sordu. Şahısların “Belgemiz yok” cevabı üzerine yaptıklarının suç olduğunu söyleyen Jandarma personeli, karakola giderek gerekli işlemleri yapacaklarını söyledi.

Jandarmayla pazarlığa devam eden 35 EB 0839 plakalı otomobilde yolcu olarak bulunan S.Ç. (43) daha sonra ise kendisine “Yaptığınız şu anda Su Ürünlerine Muhalefet Kanunu’na göre suç.” diyen Jandarmaya, “Haklısınız ama İdare yolu yok mu? Bu iş 4-5 torbadır” dedi. Jandarmadan “Bunun idari yolu kanundur” cevabını alan S.Ç. “Kanunun başımızın üstüne ama komutanım bu iş 4-5 torbadır” diyerek ısrar etti.

Kaçak midyelere el konulurken, sürücüler S.C. ve A.E. ile otomobillerde yolcu olarak bulunan S.Ç. ve M.G. (26) gözaltına alındı.

Midyeler, denize bırakılmak üzere Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekiplerine teslim edilirken, 4 şüpheli haklarında ‘Su Kanununa Muhalefet’ suçundan idari para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler