YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mezarın üstüne yatarak ölüm provası...
Mezarın üstüne yatarak ölüm provası...
02 Kasım 2013 00:06
Antalya'nın Manavgat ilçesinde evinin önüne mezarını yaptıran Hasan Aydın (78), mezarının üzerine yatarak ölümün provasını yapıyor.

Ölmeden yaptırdığı mezarının günlük temizlik ve bakımını yapan Aydın, "Bir ayağım bu dünyada, bir ayağım öbür aleme yakın." diyerek bazen mezar mermerlerinin üzerinde uyuduğunu söyledi.

Manavgat'ta 55 yıldır inşaat ustalığını yaptığını anlatan Hasan Aydın, eşi vefat ettikten sonra "Ölüme hazırlıklı olmak lazım." diyerek kendi mezarını kendisinin yaptırdığını belirtti. Evinin önünde hazır bulundurduğu mezarının günlük bakımını yaptığını aktaran Aydın, ölümün korkulacak bir şey olmadığını kaydetti.

Dünyanın fani olduğuna dikkat çeken Aydın, hayatın kısa olduğunu ve dünya malını kazanırken gönül yıkmaya değmeyeceğini dile getirdi. Mezarını ölüme hazırlıklı olmak için yaptırdığını anlatan Aydın, "Dünya hayatı çok kısa. İnsan kalbi kırmaya değmez. Bu dünya Sultan Süleyman'a bile kalmamış. Değil ki bize kalsın. Onun için dünya malı kazanmada kalp kırmayalım. Hepimizin gideceği yer burası." ifadesini kullandı.

Postacı Mehmet Ali Özçelik ise Hasan Aydın'a ilk posta getirdiğinde evinin önündeki mezarı görünce şaşkınlık geçirdiğini söyledi. Türkiye'nin değişik illerinde memur olarak çalıştığını ilk defa Manavgat'ta bir kişinin ölmeden mezarını yaptırdığına şahit olduğunu anlatan Özçelik, "İlk postayı getirdiğimde Hasan Aydın'ı sağ olarak karşımda görünce şaşırdım. Bir Hasan Amca'ya baktım bir de evinin önündeki mezarına baktım. Şaşırdım kaldım." diye konuştu.

Pazarcılık yapan Akif Arslan da ölmeden kendi mezarını yaptırma işini ilginç bulduğunu söyledi. Arslan, ölüme hazırlık için iyi bir düşünce olabileceğini ifade etti.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler