YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mezar taşında CHP logosu
Mezar taşında CHP logosu
20 Ocak 2014 10:19
Rize’nin Çayeli İlçesi Musadağı köyünde Kadıoğlu ailesine ait mezarlıkta, mezar taşları üzerine işlenmiş CHP amblemi görenlerin dikkatini çekiyor.

Köy Muhtarı Hızır Kadıoğlu, amblemin kendi aile büyüklerinin mezar taşlarına vasiyetleri üzerine işlendiğini belirterek, bunun da cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgiden kaynaklandığını söyledi.

Muhtar Kadıoğlu, merhum babası, babaannesi ve diğer aile fertlerinin mezar taşlarına CHP amblemi konulmasıyla ilgili şöyle konuştu: “Mezar taşlarındaki CHP amblemini vasiyet üzerine koydurduk. Babam, ağabeyim, babaannem, yeğenim aile büyüklerinin mezar taşlarında var. Kendileri öyle istemişti. Onun için koyduk onları. Zaten aksi bir durum olsa amblemi koymazdık. Zorla bir şey olmaz. Mezar taşında, Mustafa Kemal’in kurduğu, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmuş bir parti olduğu için CHP’nin amblemini koyduk.”

CHP sevgisinin ailesinde çocuklarının isimlerine de yansıdığını anlatan Kadıoğlu, şunları söyledi: “Kızımın ismi Deniz, yeğenimin ismi Baykal. Oğlumun ismi Mustafa Kemal. Bu parti Mustafa Kemal’den bize miras kalmıştır. Bu nedenle sevgimiz ve saygımız var."
CHP’ye olan sevgisinin kişisel olduğunu anlatan Kadıoğlu, köyde muhtarlık seçimlerinde kendisine rakip çıkan olmadığını kaydederek, “Bu da parti ayırımı yapmaksızın herkese eşit hizmet etmemiz ve bu anlamda sevilmemizden kaynaklanıyor olsa gerek" diye konuştu.

 

İHA

vay be
 // kuyubarak
imansızlığın nişanesi mührü vurulmuş mezar taşına nice gözler varki görmez nice kulaklar var ki duymaz nice kalpler varki iman etmez...
20 Ocak 2014 Pazartesi 12:49
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler