YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Metrobüs vatandaşı çileden çıkardı
Metrobüs vatandaşı çileden çıkardı
14 Aralık 2012 07:51
Söğütlüçeşme-Beylikdüzü hattında arıza yapan metrobüs nedeniyle yaşanan yoğunluk yolcuları isyan ettirdi. Saatlerce evlerine gidemeyen vatandaşlar metrobüs yoluna inerken bazı yolcular arasında sert tartışmalar yaşandı.

Avcılar-Beylükdüzü seferini yapan bir metrobüsün İncirli Durağı’nda arızalanmasından dolayı çok sayıda sefer aksadı. Bu sırada Zincirlikuyu’dan gelen metrobüslerden inen yolcuların da eklenmesiyle durakta bekleyen yolcu sayısı arttı. Saatlerce bekleyen vatandaşlar duruma öfkelendi. Metrobüse binmek için kuyrukta bekleyen vatandaşlar, metrobüslerin dolu geçmesine tepki için çareyi metrobüs yoluna inmekte buldu.

Metrobüs yoluna inerek yol kestiler

Cevizlibağ-Söğütlüçeşme seferini yapan bir metrobüsün önünü kesen vatandaşlar, seslerini yetkililere duyurmaya çalıştı. Yaşanan sorunların ek seferler konularak giderilmesini talep eden vatandaşlar arasıda zaman zaman sert tartışmalar yaşandı. Metrobüsün önünü kesen vatandaşlara tepki gösteren bir vatandaş ile aynı durakta bekleyen başka bir vatandaş arasında sert tartışma yaşandı. Bir ara iyice alevlenen tartışma bir anda siyaset kavgasına döndü.

Durakta bekleyen bir vatandaş, “Vatandaş perişan. Milleti televizyondan kandırmak kolay. Sahaya ineceksiniz sahaya!.. Bakın vatandaşlar nasıl yaşıyor. Milleti asgari ücrete mahkum etmişler, yarısı metrobüse gidiyor paranın” diye tepki gösterdi. Bu sırada devreye giren bir vatandaş yapılan açıklamayı eleştirdi. İki yolcu arasında izdiham tartışması bir anda siyasi zemine çekildi. Yaşanan tartışma daha fazla büyümeden tarafların olay yerinden ayrılması ile son buldu.

"Artık bu çileye son versinler"

Durakta bekleyen bir kadın yolcu ise, “Çolumuz çocuğumuzla yollarda çile çekiyoruz. Eskiden bu çileyi çekmiyorduk, Sadece kendilerini düşünüyorlar. Artık bu çileye son versinler” diyerek tepki gösterdi.

Metrobüsteki yoğunluk arıza yapan aracın çekilmesi ve devreye alınan ek seferler ile birlikte normale döndü.

İHA

Etiketler:
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler