YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege Bölgesi'nde bazı il ve ilçelere kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı!
04 Aralık 2014 / 10:01 Güncelleme: 04 Aralık 2014 / 10:18

Yapılan son değerlendirmelere göre yurt genelinde etkili olan yağışlar için meteoroloji uyarıda bulundu. Yağışlar özellikle Marmara ve Ege Bölgesini etkisi altına alacak. İşte yurt genelinde hava durumu ölçümleri ve hava durumu ile ilgili son bilgiler..

Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz ile Aksaray,Çorum, Amasya, G.Antep ve Kilis çevlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Ege kıyılarında gök gürültülü sağanak yağış şeklinde görülecek yağışların Kıyı Ege ile Edirne, Kırklareli'nin batı ilçeleri ve Gökceada çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
Hava sıcaklığı

Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artarak, ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.
 
Rüzgar

Genellikle güney ve doğu, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
 
Uyarılar
 
Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların Kıyı Ege ile Edirne, Kırklareli'nin batı ilçeleri ve Gökceada çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
Bölgelerimizde hava
 
Marmara

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Edirne, Kırklareli'nin batı ilçeleri ile Gökçeada çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
 
Ege

Parçalı çok bulutlu, kuzey ve kıyı kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde güney ve Güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
Akdeniz

Parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Osmaniye, K.maraş ve Hatay çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
İç Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Eskişehir, Ankara, Sivas çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren hafif olmak üzere Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Aksaray ile zamanla Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
Batı Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük ve Bartın ile zamanla Kastamonu çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
Orta ve Doğu Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Çorum ile zamanla Amasya çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
 
Doğu Anadolu

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
Güneydoğu Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde G.Antep ve Kilis çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler