YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteorolojiden Ege'ye kritik uyarı
Meteorolojiden Ege'ye kritik uyarı
03 Şubat 2016 19:15
Meteoroloji Ege Bölgesi'ni Lodos'a karşı uyardı. Kuzey Ege'de bu akşamdan itibaren 2 gün etkili olacağı öngörülen lodosun hızının saatte 80 kilometreye kadar ulaşacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Ege Denizi'nde halen kuvvetli esen lodosun bu akşam 60-70 kilometre hızda fırtınamsı rüzgara, gece geç saatlerden itibaren ise 80 kilometre hızda fırtınaya dönüşeceği ve 5 Şubat Cuma gününe kadar etkili olacağı öngörülüyor.

Yerini 5 Şubat'ta poyraza bırakacak lodosun, Saros Körfezi'nden başlayarak Ege Denizi genelinde saatteki hızı 90 kilometre civarında eseceği, 6 Şubat Cumartesi sabahı ise etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise Ege kıyısında bulunan Edremit, Gömeç, Burhaniye, Ayvalık ilçelerinde etkili olacak lodos ve poyraz nedeniyle 4-5 Şubat'ta hava sıcaklıklarının 6 ila 8 derece artmasının beklendiği ifade edildi. 

Açıklamada, Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisiyle hafta sonunda bölgede hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı belirtildi.

Açıklamalarda, vatandaşlara fırtına dolayısıyla olası karbonmonoksit gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler