YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Adem Ceylan oldu
Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Adem Ceylan oldu
27 Nisan 2016 12:50
Adem Ceylan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı temsilciliği MYK Yönetim Kurulu asıl üyeliğine seçildi. Ceylan daha sonra da  MYK Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararla, MYK Başkanlığına getirildi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK'nın) Olağanüstü Genel Kurulu, Ankara’da kurumum hizmet binasında gerçekleştirildi.

Olağanüstü Genel Kurulda, Genel Kurul üyesi olan farklı kurum, kuruluş, meslek örgütü ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin ve temsilcilerinin de katıldığı toplantıda, yapılan oylamanın ardından, Adem Ceylan önce kurumun boş olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı temsilciliği MYK Yönetim Kurulu asıl üyeliğine seçildi.

Ceylan daha sonra da  MYK Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararla, MYK Başkanlığına getirildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olan, kamu tüzel kişiliğini haiz, idari ve mali özerkliğe sahip, özel bütçeli bir kamu kurumu olan MYK Başkanlığına seçilen Adem Ceylan 1963 Ankara Çamlıdere İlçesinde doğmuştur. 

Ceylan, Anadolu Üniversitesi Afyon Mali Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünü 1986 yılında bitirdikten sonra Karayolları Genel Müdürlüğünde 1987 tarihinde memuriyete başlamıştır.

1990 yılında İçişleri Bakanlığı Kontrolörler Kurulu Başkanlığında Mahalli İdareler Kontrolörü olarak görev yapmıştır.

2006 tarihinde Ankara İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığına getirilen Adem Ceylan 2008'den itibaren vekâleten yürüttüğü Ankara İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine 2009'da atanmıştır. 2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti'nin Ankara Yenimahalle Belediye Başkan Adayı olan Ceylan Seçimlerden sonra Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yapmıştır. Bu görevinden 7 Haziran Milletvekili seçimleri için istifa etmiş ve Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı olmuştur. 

ac5.jpg

Etiketler:
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler