YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mert Aydın'ı öldüren Aykut Balk'ın ailesinden şok teklif!
Mert Aydın'ı öldüren katilin akrabaları ölüm korkusuyla kaçtıkları şehirlerde isyan etti: Ne olur o aileye bizim günahımızın olmadığını anlatın. 4 çocuğuyla perişan olduklarını söyleyen yenge Fatma Balk ise "Bir çocuğumu onlara vermeye razıyım" dedi.
Mert Aydın'ı öldüren Aykut Balk'ın ailesinden şok teklif!
24 Haziran 2014 / 15:06 Güncelleme: 24 Haziran 2014 / 15:17

Kars'ta nisan ayında cinsel istismarda bulunduğu 9 yaşındaki Mert Aydın'ı vahşice öldüren Aykut Balk (23), küçük kurbanının ailesiyle birlikte kendi akrabalarının hayatını da kararttı. Bir aile evlat acısıyla yanarken diğerleri de sürgün hayatına başladı. Katilin bulunup tutuklanmasının ardından, yaklaşık 100 kişilik 7 aile, emniyetin "koruyamayız" uyarısı üzerine apar topar şehirden kaçmak zorunda kaldı.

Üzerlerini bile değiştiremeden, gece yarısı yanlarına alabildikleri çantalarla evlerinden ayrılan aileler, kan davası korkusundan sürekli yer değiştiriyor. Bütün sülalenin perişan olduğunu, sürekli öldürülmekle tehdit edildikleri için çoluk çocuk sürgün hayatı yaşadıklarını söyleyen babaanne Makbule Balk, "Katilin ailesi olmak her gün ölmek gibi. Torunumu assınlar, belki o ailenin bize olan nefreti diner.

Hatta acıları dinecekse gelip beni öldürsünler ama diğerlerinin bir suçu yok. Verseler Aykut'u kendi ellerimizle öldürürüz. Devletimiz bize sahip çıksın, o aile ile bizi barıştırsınlar. Dayanacak gücümüz kalmadı" diye konuştu. Olayı duyunca oğlunun felç geçirdiğini, gelinin de hastanelik olduğunu söyleyen babaanne Balk, "Yalvarıyorum Mert'in ailesine. Bizim de Mert gibi bir sürü çocuğumuz var, onlara yazık. Gelip görsünler halimizi bir göz odada üst üste yatıyoruz. Orada kalan malımız mülkümüz yağmalandı, paramız, altınlarımız çalındı. Acıları bitirecekse altınlarımız feda olsun ama biz burada aç ve sefalet içinde kaldık" dedi.
 
Bir çocuğumu vereyim
 
4 çocuğuyla perişan olduklarını söyleyen yenge Fatma Balk ise "Bir çocuğumu onlara vermeye razıyım, yeter ki artık ailemizin peşini bıraksınlar. Yalvarırım birileri çıkıp, o aileye bizim günahımızın olmadığını anlatsın" diye konuştu.

 

SABAH

15:58
 // ÇOCUK VE KADIN KATİLLERİNE İDAM
Ölüsü olan bir gün; düşmanı olan hergün ağlarmış. Zaten ölüm cezası olsaydı, bu kan davaları olmazdı. Aile ve akrabalarının hiç bir suçu yok. Bizdeki linç kültürü ise başlı başına ayrı bir mesele. İki tarafa da, Allah yardım etsin. Bir sapık cani yüzünden şu olanlara bak....
24 Haziran 2014 15:58
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler