YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mersin'deki kuş cennetinde yangın!
Mersin’in Silifke ilçesindeki Göksu Deltası’nda bulunan Kuş Cenneti’nde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. İtfaiye ekipleri arazi şartlarının uygun olmaması nedeniyle yangına müdahale edemiyor.
Mersin'deki kuş cennetinde yangın!
01 Mart 2016 / 17:28 Güncelleme: 01 Mart 2016 / 17:31

Edinilen bilgiye göre, Kamyoncular Kooperatifi’nin yaklaşık 3 kilometre alt kısmında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. 

Yangının çıktığı yere gelen Orman İşletme arazözleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, arazi şartlarının uygun olmaması nedeniyle yangına müdahale edemedi. 

Jandarma ekipleri ise güvenlik önlemi aldı. 300’ün üzerinde kuş türü ve çok sayıda bitki türünün bulunduğu Göksu Deltası’ndaki yangında şu ana kadar yaklaşık 100 dönüm sazlık arazi yanarken, devam eden yangına müdahale şansı olmadığı için kendiliğinden sönmesi bekleniyor.
 
Yetkililer, sazlık alanda çıkıp rüzgarın da etkisiyle yayılan yangından etkilenen kuş türlerinin ve bitki örtüsünün tespiti için sabah saatlerinde çalışma başlatılacağını bildirdi. 

Taşucu Eğitim ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı Başkanı Arslan Eyce de, çıkan yangın nedeniyle kuşların barınma ve yumurtlama alanlarının yok olduğunu belirtip, koruma altındaki Göksu Deltası’nın korunması amacıyla gerek vatandaşların gerekse yetkililerin daya duyarlı olması gerektiğini belirtti. 

Eyce, 300’ün üzerinde kuş ve çok sayıda bitki türünün bulunduğu turizm için de önemli olan koruma altındaki Göksu Deltası’nda yangın çıkmasının üzücü olduğunu kaydetti.

İHA

goksui-(1).jpeggoksui-(2).jpeggoksui-(3).jpeg

 // hattab
araştırın altından avrupalı ajanların pisliği çıkar.nokta....
01 Mart 2016 21:53
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler