YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mersin'de trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
Mersin'de trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
14 Ağustos 2014 18:27
Mersin’in Tarsus İlçesinde meydana gelen akıl almaz kazada, suya düşen helezon makinesini çıkarmaya çalışan 2 kişi öldü, 2 kişi de ağır yaralandı.

Olay, Fahrettin Paşa Mahallesinden geçen sulama kanalında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Serdar Demir (21), Mustafa Kayaalp (30), M. Selim Demir (27) ile M. Halil Demir (23) tarlada arpa çektikleri helezon makinesini elleriyle iterek eve dönmek için yola çıktılar.

Sulama kanalı üzerindeki tahta köprüden helezon makinesini geçirmeye çalışan tarım işçilerinin elinden helezon makinesi suya düştü. Bu sırada helezon makinesinin dışarıda kalan kısmı sulama kanalından su çekmek için kullanılan elektrikli dinamonun üstüne devrildi. Bunu fark etmeyen tarım işçileri suyun içine düşen helezonu çıkarmak için suya girdiler. Bu arada helezon makinesinin dinamonun üstüne düşmesi nedeniyle dinamodaki elektrik akımının suya karışmasıyla tarım işçileri suyun içinde akıma kapıldılar.

Suyun içinde can çekişen tarım işçilerinin çığlıklarına duyan çevredeki vatandaşlarda suya atlayarak, kurtarmaya çalıştılar. Elektrik akımına kapılan çevredeki vatandaşlar anında sudan çıkarak, dinamonun şartelini indirdiler. Sudan çıkarılan tarım işçileri Tarsus Devlet Hastanesine kaldırıldılar. Hastanede müdahalelere rağmen tarım işçilerinden, Mustafa Kayaalp ile M. Selim Demir hayatlarını kaybettiler. M. Halil Demir ile Serdar Demir’in ise durumlarının ağır olduğunu bildirildi. Jandarma olay yerinde geniş çaplı soruşturma başlattı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler