YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mersin’de tehlikeli gerginlik
Mersin’de tehlikeli gerginlik
27 Mart 2014 15:57
Mersin’de, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever’in seçim çalışması yaptığı sırada, caddede bildiri dağıtan Halkevleri üyelerinin sataşması üzerine gerginlik yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, AK Parti adayı Sever ve beraberindeki partililer seçim çalışmaları kapsamında Silifke Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu. Bu sırada cadde üzerinde bildiri dağıtan Halkevleri üyesi olduğu belirtilen bir grup, AK Parti’lilere yönelik protesto gösterisinde ve sözlü tacizde bulundu. Bunun üzerine AK Parti’lilerden de aynı şekilde sözlü tepki geldi. İki taraf arasında yaşanan gerginlik, polisin araya girmesiyle büyümeden önlenirken, Mustafa Sever ve beraberindekiler yakındaki öğretmenevine girerek uzaklaştı. Sever ve ekibinin daha sonra öğretmenevinin arka kapısından çıkarak olay yerinden ayrıldığı belirtildi.

Bu arada, yanlarındaki bir gazeteyi dağıtan grup ile çevredeki esnaf ve vatandaşlar arasında da zaman zaman tartışma yaşandı. Bazı vatandaşlar, grubun dağıttığı gazetesi alıp yere attı. Sever’e ait seçim otobüsünü de yumruklayan grup üyeleri, polis tarafından caddeden uzaklaştırıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler