YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mersin'de silahlı soygun girişimi
Mersin'de silahlı soygun girişimi
04 Aralık 2014 13:40
Mersin'de pompalı tüfekle kuyumcu dükkanına gelen yüzü maskeli 3 kişi, iş yeri sahibinin tabanca ile ateş etmesi üzerine kaçtı.

Alınan bilgiye göre, Siteler Mahallesi 142. Cadde'deki Mehmet Şakir Çetinkaya'ya ait kuyumcuya gelen 3 kişi, pompalı tüfekle iş yerine girmeye çalıştı.

Şüphelileri fark eden Çetinkaya, çekmecedeki ruhsatlı tabancasıyla ateş açtı. Bunun üzerine zanlılar geldikleri araçla olay yerinden kaçtı.

İş yerinin camında hasara neden olay anı güvenlik kamerası tarafından da görüntülendi. Görüntüleri inceleyen polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Çetinkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, iş yerinin önünde beyaz bir arabanın durduğunu fark edince müşteri geldiği düşüncesiyle dışarıya baktığını söyledi.

Yüzleri maskeli kişilerin araçtan pompalı tüfek inerek iş yerine yöneldiğini görünce silahını aldığını belirten Çetinkaya, "Kapıdan girmeye çalışınca bir el ateş ettim. Tekrar girmeyi deneyince tekrar ateş ettim. Üçü de maskeliydi. İkisinin elinde pompalı tüfek vardı. Ben ateş açınca kaçtılar. Kurşunlar onlara isabet etmedi ama iş yerimin camı kırıldı" dedi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler