YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mersin'de orman yangını
Mersin'de orman yangını
05 Eylül 2013 07:16
Erdemli ilçesine bağlı Çiriş Köyü Sarılar Mevkiinde orman yangını çıktı. Yangının bölgeden geçen elektrik iletim hattı tellerinin rüzgâr nedeni ile kopması sonucu çıktığı bildirildi.

Erdemli Orman İşletme Müdürü Kenan Akduman'dan alınan bilgiye göre yangın Erdemli ilçesine bağlı Çiriş köyü Sarılar Mevkisinde bölgeden geçen elektrik iletim hattı tellerinin kopması sonucu gece saat 01.00 sıralarında ormanlık alanda yangın çıktı.

Yangın rüzgârında etkisi ile geniş alana yayıldı. İlk belirlemelere göre yaklaşık 40 dekar alandaki makilik ve ormanlık alan yandığını söyledi. Yangını söndürmek üzere, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Erdemli Orman İşletme ekipleri, Mersin Büyükşehir, Erdemli ve belde belediyelerinin itfaiye ekiplerinden oluşan 20 araç ve 100'e yakın personel müdahale ederken yangın helikopterinin ise gün doğumunu beklediği bildirildi.

Ayrıca yine elektrik tellerinin kopması sonucu, Kumkuyu ve Ayaş beldeleri ile ilçeye bağlı Akpınar köyünde de küçük çaplı yangınlar çıktı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürülürken yangınlarda can kaybı ve yaralanma olmazken, tehdit altındaki baraka evlerin boşaltıldığı bildirildi. Yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler