YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mersin'de korkutan hortum
Mersin'de korkutan hortum
13 Aralık 2010 09:51
Mersin'n Silifke ilçesinde meydana gelen hortum korkuttu. 500 metre mesafeden görülebilen hortum 40 dakikada sürdü. Vatandaşlar ilk defa bu kadar yakından gördükleri hortumu cep telefonu ve kameralarına kaydetti.

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Atakent ve Taşucu Beldelerinde denizde meydana gelen hortum korkuttu.   

Yaklaşık 500 metrelik görüş mesafesinde bulunan hortum 40 dakika sürdü. Hortumun büyüklüğü balıkçıları korkuturken vatandaşları da endişelendirdi. Bulutlardan gelerek küçük küçük parçalar halinde oluşan hortum denizde ilerledikçe büyüdü.  

Deniz kenarında balık avlayan balıkçıları ve vatandaşları korkutan hortumun tekrar oluşması endişe yaratıyor. Hortumu gören vatandaşlar, ilk kez bu kadar yakından ve büyük gördükleri bu durumdan hem korktuklarını hem de cep telefonu ve kameralara kayıt yaptıklarını, böylesine bir doğa olayını görüntülediklerini söylediler. Hortumun denizde kalmayıp yerleşim yerlerine geçmesinden endişe duyduklarını dile getiren Rabia Şahin, "İyi ki denizde oldu. Üzerimize gelecek diye çok korktuk. Gelseydi büyük bir felaket olurdu" dedi.    

Hortum oluştuğu sırada denizde bulunan balıkçı Durmuş Ali Zeytin ise yakından gördükleri hortumdan dolayı zaman zaman korkuttuklarını fakat zamanla küçülerek yok olduğu için rahatladıklarını belirterek, "Hortumun görüntüsü bizde korku ve şok oluşturdu" diye konuştu.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler