YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mersin'de kaplumbağa saldırısı
Mersin'de kaplumbağa saldırısı
27 Ağustos 2013 10:49
Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu beldesinde Caretta Caretta türü deniz kaplumbağalarının 9 kişiye saldırdığı iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre olay Narlıkuyu Beldesinde meydana geldi. Denize girdiği sırada kaplumbağanın saldırısına uğradığını söyleyen Hatice Ünver, "Denizde yüzerken birden bizi bir cismin yakaladığını ve suyun altına doğru çekmeye çalıştığını hissettim. Daha sonra ayak tırnakları ve ısırmasıyla tabi ki suda büyük bir tehlike yaşadık. Hemen denizden çıkmaya çalıştık fakat ayaklarımızdan, kalçamızdan ve vücudumuzun değişik bölgelerinden ısırdılar. Bu koyda 4 tane daha gördük ve toplam 9 kişiyi yaraladı. Kaplumbağa önce suyun altına çekmeye çalışıyor daha sonra çırpınınca ısırıyor. Bizleri kurtarmaya çalışırken birçok insanda yaralandı. Yaklaşık 40-50 kilo civarında bir kaplumbağaydı” dedi.


Saldırgan deniz kaplumbağasının bulunduğu bölgede artık denize girmekten korktuklarını söyleyen 53 yaşındaki Cumali Bayraktar, “İnsanlara zarar veren burada 4 tane daha türü bulunan bu kaplumbağalara yetkililerin bir çözüm bulmasını istiyoruz. Burada saldırıya uğrayan birçok insan tatilini ve burayı terk etti. 5 günde toplam 9 kişiyi yaralayan kaplumbağaları ilgili yetkililere bildirdik fakat bir çözüm bulamadık. Şuan 1 tanesi sahile geldi ve bizde bunu yakaladık. Koy da şuan 3 tane daha yüzüyor ve insanlara saldırıyor” diye konuştu.


Caretta Caretta türü deniz kaplumbağası tarafından ısırılan tatilci Rabia Karer ve Fatma Ateş’i de denize girmekten korktuklarını belirterek, “Nasıl olduğunu anlayamadan kaplumbağanın denizde bize yaklaştığını gördük. Zararsız diye bildiğimiz kaplumbağa birden ayaklarımıza atlayıp bize saldırmaya başladı. Ayak parmağımızdan ve bacağımızdan yaralandık” şeklinde konuştular.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler