YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mersin'de inşaatta göçük: 6 yaralı
Mersin'de inşaatta göçük: 6 yaralı
15 Ocak 2013 07:45
2013 Akdeniz Oyunları kapsamında Mersin'de yapımı süren Olimpik Köy inşaatında göçük meydana geldi. Dördüncü katın beton dökme işlemi sırasında yaşanan göçükte 6 işçi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Yenişehir ilçesine bağlı Çiftlikköy Mahallesi'nde 2013 Akdeniz Oyunları kapsamında inşasına başlanan ve 24 saat esasına göre çalışmaların sürdüğü Olimpik Köy inşaatında göçük meydana geldi. İnşaatın dördüncü katında beton dökme işlemi sırasında gece geç saatlerde yaşanan göçükte, biri ağır 6 işçi yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan Ali Çiçek (65) ile birlikte Memduh Eyikat (40) ve Özcan Katranbayır (22) Toros Devlet Hastanesi'ne, İsmet Bıyık, Soner Koçtur ve Mahmut Eyikat ise Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan yaralıların tedavilerinin sürdüğü bildirilirken, göçük nedeniyle inşaattaki çalışmalar bir süreliğine durduruldu. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri de göçük altında arama yaptı. Göçüğün, kalıpların üzerine fazla beton döküldüğü için meydana geldiği ileri sürülerken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler