YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merhaba, ben Hızır Aleyhisselam dedi ve...
Kayseri'de kendisini 'Hızır Aleyhisselam' olarak tanıtan kişi, cami çıkışında, 'Cennette yerin hazır' diyerek bir vatandaşı dolandırdı.
Merhaba, ben Hızır Aleyhisselam dedi ve...
26 Şubat 2014 / 11:34 Güncelleme: 26 Şubat 2014 / 11:37

Kayseri'de kendisini 'Hızır Aleyhisselam' olarak tanıtan kişi, cami çıkışında, "Cennette yerin hazır.Şu anda öbür tarafta senin adına kurban kesiliyor. Kurbanın parasını vermen lazım" dediği vatandaşın bin 350 TL parasını, cep telefonunu ve yüzüğünü alarak kayıplara karıştı. Emniyet güçleri tarafından yakalanan şahıs, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ''Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda; Cami-i Kebir'de öğle namazı kılan E.M.'nin yanına gelen şüpheli H.P.; salavat getirerek söze başladıktan sonra peygamberler döneminden, bu dönemlerde geçen kıssalardan bahsedip cennette yerinin hazır olduğunu, bunu evliyaların bildirdiğini, kendisinin Hızır Aleyhisselam olduğunu, cennetteki yerine karşılık öbür tarafta şu anda adına kurban kesildiğini, kesilecek kurban için para vermesi gerektiğini söyleyerek müştekiden bin 350 TL para, 1 adet cep telefonu ve 1 adet yüzük aldıktan sonra arkasına bakmamasını söyleyerek olay yerinden uzaklaşmıştır. Dolandırılan E.M.’nin vermiş olduğu eşkal üzerine ekiplerimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesi şüpheli H.P yakalanmıştır. Adli mercilere sevk edilen H.P. serbest kalmıştır'' denildi.

 

İHA

aldanan nereli
 // özerkan
hızır kayserili olabilir acaba aldanan nereli merak ettim...
26 Şubat 2014 Çarşamba 13:32
maş ALLAH
 // osman
maş ALLAH yakalamışlar birde teşvik vermişler yani serbes yine yapsın diye niye yapmasın tutan yok nasıl olsa...
26 Şubat 2014 Çarşamba 11:53
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler