YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Görmez: Cevap veremem
Mehmet Görmez: Cevap veremem
22 Mart 2015 08:35
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına ilişkin olarak konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Afyonkarahisar Uydukent Mahallesi'nde yapılacak Hacı Mehmet Sayın Camii'nin temel atma törenine katıldı. Vali Hakan Yusuf Güner, Belediye Başkanı Ak Partili Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İl Müftüsü Burhan İşliyen ve çok sayıda kişinin katıldığı törende konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, camilerin ve mabetlerin hayırseverlerin katkısıyla yapılmasının önemine değindi.

Siyaset adamına cevap vermem

Tören ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Görmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılı. Diyanet, camilerde hutbe okutuyor. En azından Atatürk'e bir rahmet okutur insan. Nasıl bu kadar nankör olabilirsiniz? Diyanet İşleri Başkanlığı'nın başındaki kişiye sesleniyorum: Bütün devlet büyüklerine rahmet okutmak zorundasınız, özellikle Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına" sözlerinin hatırlatılmasını, gülümseyerek dinledi. Polemik konusu olacak açıklamalar yapmadığını kaydeden Görmez, "Ben herhangi bir siyaset adamına cevap veremem. Kusura bakmayın benim prensibim değil o" yanıtını verdi.

Başkan Akıllı Adam
 // Boğaçhan
Kemal yine zırvalamış. İslam'ı ve Kur'an'ı tedavülden kaldırmak için 15 sene uğraşmış ve büyük oranda muvaffak olmuş bir adama rahmet okutmak ne yaman bir çelişki! Ama başkan akılı adam, oyuna gelmemiş....
22 Mart 2015 Pazar 22:01
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler