YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis üyelerinden müftüye dayak
Meclis üyelerinden müftüye dayak
28 Eylül 2009 20:16
Çökme tehlikesi bululanan camiyi yıktırıp yenisini yaptırmak isteyen müftü dayak yedi

Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde, çökme tehlikesi bulunan camiyi yıkmak ve yerine müftülük kompleksi ile yeni cami yapmak isteyen müftünün İl Genel Meclis Üyesi tarafından dövüldüğü öne sürüldü.

- Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde, çökme tehlikesi bulunan camiyi yıkmak ve yerine müftülük kompleksi ile yeni cami yapmak isteyen müftünün İl Genel Meclis Üyesi tarafından dövüldüğü öne sürüldü. Müftü 5 günlük rapor alırken, olay yargıya intikal etti.

Gölpazarı Müftüsü Mehmet Kaya, İstiklal Mahallesi'nde bulunan Yeni Camiyi, çökme tehlikesi bulunduğu için yıkmak istedi. Durum Kaymakam Ömer Şahin ve Bilecik Vali Yardımcısı Eflatun Can Tortop'a bildirildi. Yıkım kararı kesinleşince Gölpazarı İl Genel Meclisi Üyesi Nuri Arslan, Müftülüğe giderek, yıkım kararının aceleye getirildiğini, cemaatin camisiz kalacağını gerekçe göstererek müftüyle tartışmaya başladı. İddiaya göre tartışma kavgaya dönüştü ve Nuri Arslan müftüyü dövdü. Yumrukların konuştuğu kavganın ardından, 60 yaşındaki Müftü Mehmet Kaya'nın gözlüğü kırıldı. Çeşitli yerlerinde darp izleri oluşan ve tansiyonunun yükselmesi sonucu Gölpazarı Devlet Hastanesi'ne kaldırılan müftüye 5 gün iş görmez raporu verildiği öğrenildi.

bunlara tek kelimeyle
 // ebulemin
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
29 Eylül 2009 06:28
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler