YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mavi Marmara için yürüdüler
Gazze'ye insani yardım malzemesi götüren Mavi Marmara Gemisi'ne yönelik 2010 yılında gerçekleştirilen saldırının altıncı yıl dönümü, Beyoğlu'nda binlerce vatandaş tarafından protesto edildi.
Mavi Marmara için yürüdüler
29 Mayıs 2016 / 00:53 Güncelleme: 29 Mayıs 2016 / 00:55

Mavi Marmara Gemisi'ne yönelik düzenlenen saldırının altıncı yıl dönümü, Tünel Meydanı'dan Galatasaray Meydanı'na kadar yürüyen kalabalık tarafından protesto edildi.

11-090.jpg

Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı anma ve protesto programı, Tünel Meydan'da başladı, Galatasaray Meydanı'nda son buldu. İstiklal Caddesi üzerinde açtıkları pankart ve dövizlerle İsrail'i protesto eden kalabalık, cadde üzerinde yer alan Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde gelindiğinde “Katil Rusya Suriye'den defol" sloganları attı.

Uzun süre konsolosluk önünde Suriye tepkisi gösteren eylemciler, daha Türkiye ve Filistin bayrakları taşıyarak “Filistin yalnız değildir" sloganlarıyla eylemlerine devam etti.

22-015.jpg

Aralarında İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı başta olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşuna mensup eylemcilerin de yer aldığı protesto ve anma programına, İHH Başkanı Bülent Yıldırım da katıldı.

Atılan sloganlarda Filistin'e uygulanan ambargonun kaldırılması çağrısı yapılırken, İsrail'in, Mavi Marmara Gemisi'ne yaptığı baskın sonucu şehit olan 9 Türk vatandaşının adları okunarak temsili yoklama yaptı.

33-006.jpg

 

İHA

Hayra vesile oldu
 // Rasim DUMAN
Beynelmilel sularda İsrail tarafından yapılan bu katliam sebebiyle gençlerimizin ferâset gözleri daha fazla açıldı, en azılı düşmanlarımızın kimler olduğunu daha bâriz bir şekilde gördüler. İnsanlarımız, Kudüs ve Filistin diye bir derdimiz, meselemiz olduğunu daha iyi anladılar. "Hoca" görünümlü sahtekârların "güneydeki sevdikleri ülkenin" adamı olduğunu teşhis ettiler....
29 Mayıs 2016 Pazar 16:50
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler